Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou reprosoustavu?

Ahojte, stále se nemůžu rozhodnout jestli mám zkusit koupit nové PC repráky nebo koupit kvalitní značkovou repro sestavu nezávislou na PC tudíž tím myslim zesilovač+repro.

Repro by mělo být 5.1 sestava. Moje otázka je jestli koupit PC reprobedny se zvukovkou nebo repro se zesilovačem. Díky za vaše rady. :beer:

Drobná úprava nadpisu. (anarchist)

Do toho dnes (s odrenyma usima) vlezes. Ty reciky od Pioneera sly brutalne dolu (mluvim o "neletosnich", ale naprosto vyhovujicich modelech), bedny nenutim Yamahu (navic - staci-li 5.0, nemusis to skladat za vetsi obolos). Poohledni se po Teslach (nebudu guglit, jmenuje se to dnes trochu jinak :-p), ktere jsou sice trosku ostrejsi, ale celkovym prednesem excelentni! Navic daleko levnejsi, nez "klaviry". Nastavis-li si pak dolni kmitocty "natvrdo" (na hranici prenosu frontu), vydrzis chvilku i bez wooferu.

TVM - Tesla Valašské Meziříčí ;-) Vpodstatě pořád stejnej podnik, jen s jiným názvem.

A repráky od AQ - česká firma, která osazuje měniče nejen od TVM. Za relativně malý peníz od nich dostaneš bedny ve výborné kvalitě a provedení odpovídající dražším modelům známých značek. U Yamahy platíš i za a značku....

Tak to určitě že budou... Logitechy plastový chce brát s nadsázkou. Koukal sem na tu značku doporučenou tebou a jsou docela drahý, jak si zde hovořil o cenách tak mě docela zklamali. :-( Dyt i reprosestavu za 250,000 Kč tam nabízejí a to si myslim že je hodně nevim z jakého důvodu až nemyslitelný že by si to někdo koupil jako domácí kino, že se nestydí :-D. Jinak nevypadají špatně ale ceny mě moc nezaujali. :-(

Ty toho asi o audio technice a jejích cenách moc nevíš, co?
Ceny špičkových reproduktorů často přesahují ceny automobilů a prakticky cenový strop neexistuje. Je sice fakt, že tyto reproduktory ocení akorát "netopýři", protože většina lidí už nepozná ten nicotný rozdíl v kvalitě zvuku, ale zato každý pozná ten rozdíl v ceně. 16 tisíc za set 5.1 se ti zdá moc? Je to vcelku dobrá cena, nezapomínej, že se pohybudeš v jiné oblasti, než v PC ozvučení.
Já mám doma jen fronty v ceně 10 tisíc a subwoofer svýho času stál novej 7 tisíc. To, že jsem subík koupil na inzerát v půlce dvouleté záruky za polovic a fronty mě stály jen 2500Kč (speciální cena pro mě od kolegy z práce) je vedlejší věc.
Takže pokud chceš za těch 20 tisíc slušnou muziku, zkus omrknout inzeráty, jestli někdo neprodává starší sestavu reproduktorů. Přijedeš, poslechneš, osaháš, uslyšíš, uvidíš, možná koupíš. U repráků máš výhodu, že sám poznáš, co kupuješ - když budou poškozený, tak to na zvuku poznáš. Reciver je složitější, raději jsem taky koupil nový v akci jen za nějakých 8500Kč (výběhový model, takový jsou nejvýhodnější koupě), ale raději nový s nižší výbavou, než starší s rizikem, že něco nefunguje tak, jak má. Nakonec stejně zjistíš, že základní výbavu maj všechny recivery (DD, DTS, alespoň jeden optickej vstup) a většinu z těch "takysuper" funkcí nevyužiješ. Já mám reciver u PC, časem snad připojím k TV a DVD, až se přestěhuju, ale co využívám, kromě přepínání vstupů a kolečka na hlasitost, tak jsou SPDIF vstup, nastavení dělící frekvence na subwoofer, korekce basů a výšek a dálkovej ovladač :-) Nějaký prostorový efekty mě nezajímaj, akorát to przní zvuk.

Nejsem žádný borec a ani to osobě neříkám, že znám všechno to taky ne, ale nějaké repro po domácku už sem úspěšně složil. Pro normálního člověka který si chce užít reálný zvuk a nezadlužit se tak to určitě není sestava za 250,000 Kč. Za takové peníze bych už postavil malou domácí zkušebnu sice bez 5.1 zvuku který zde není potřeba, ale technické vybavení stačící. Ty peníze se mi nezdají nehorázné kdybych je měl. ;-):-D