Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou reprosoustavu?

Ahojte, stále se nemůžu rozhodnout jestli mám zkusit koupit nové PC repráky nebo koupit kvalitní značkovou repro sestavu nezávislou na PC tudíž tím myslim zesilovač+repro.

Repro by mělo být 5.1 sestava. Moje otázka je jestli koupit PC reprobedny se zvukovkou nebo repro se zesilovačem. Díky za vaše rady. :beer:

Drobná úprava nadpisu. (anarchist)

Uvažuju o takových 20,000 Kč kdyby šlo o zesík+bedny, kdyby PC bedny tak 10,000. Kdyby to měla být ta dražší sestava tak bych uvažoval o Magnatech nebo Yamaha repru + značk. zesilovač, a levnější sestavy bych uvažoval o Logitech Z-5500 + vhodná zvuk.karta.

Ale moje otázka byla myšlena jestli se nevyplatí pořídit kvalitní repro se zesilovačem kvůli univerzálnosti a praktičnosti, ale ne po finanční stránce nejvhodnější.

Tie repraky stacia aj na robenie (mensej) diskoteky, nie na nejaku malu miestnost. neporovnavaj to prosimta s nejakymi nablblymi udajmi vykonu u PC reproduktorov.
teraz citam ten .pdf tak tych 270W je dojkonca RMS, hudobny moze byt az 2x taky.

Tak nechapem ze ked chces pocuvat kvalitne tak preco tu potom pises nieco o PC reprakoch logitech apod ::)

Tak snad tady:
http://www.aq.cz/index.php?status=vyrobek&idv=76&id s=1&name=Reprosoustavy
i když je to ten nejlevnější set 5.1, co nabízejí, je to dražší, než požaduješ. Ale AQ jsou dobrý repráky, žádný šunky. Pokud bys chtěl jen fronty, tak bys mohl jít i do řady Kentaur.
Nějakej zesik seženeš v bazaru a nebo novej v akci okolo 8 tisíc. Furt to bude 100x lepší, než nějaký Logitechy.

Jo a na výkon se nedívej, mám doma 2 sloupy se zesilovačem po 50W na kanál + 50W subwoofer a dokáže to hrát tak nahlas, že v paneláku by ti sousedka propíchla koštětem podlahu.

HA HA HA, tak tohle je to poslední, co bych u zesíku chtěl, nějakou certifikaci! Důležitý jsou funkce (dolby digital), vstupy, výstupy a hlavně zvuk bez zkreslení, EAX je, pokud vím, něco od Creative, to nemá v zesilovači co dělat. Pokud teda máš na mysli A/V reciver, kterých je drtivá většina.

Pokud ti jde o takovýto pitomý certifikáty, tak si kup ty Logitechy za 10 tisíc, tam ti to ten ťamanskej výrobce napíše, že to má, ty budeš spokojenej, že máš nějakej hyper mega certifikát.
Vůbec ti nejde o kvalitu zvuku, ale nejspíš jen o to, aby ses tím mohl pochlubit, protože bys o Logitechu jinak vůbec neuvažoval. Kup si ty Logitechy, to ti bude stačit.

Proč se o certifikacích nebavit! Jsou to nové technologie, nebudu přece za opicema. :-)
U Logitechu se za ně slušně platí tak proč by něměly za ty peníze mít nové certifikace, narozdíl od sloupových dražších reprácích o kterých tady mluvíme tak Logitechy je potřebují. Dnešní zesík by měl už mít standartně DTS a DD. Nejde o žádné chlubení, jen se nemůžu rozhodnout jestli ty peníze nad 10,000 neušetřit. Doma mám už slušných pár let staré teslácké repro, jsou zlaté ale zatoužil sem po 5.1 zvuku. Kvalitní nový repro 5.1 a zesík mě vyjde min na těch 15.000 a přitom bych věděl na co by ty penízky "navíc" byly užitečnější. Tak nevim. Děkuju :beer:

Najít reciever BEZ DD a DTS je dneska naprosto nemožné, to za prvé. Za druhé, THX je čistě marketingová srajda a velmi výnosný byznys, vydělávající na dummerjánech, kteří musí mít přístroj obalený padesátkou samolepek, co všechno to umí. Krom toho, v kategorii do 10.000 jsem ještě THX certifikovaný reciever neviděl (čímž nechci říct, že neexistuje, ale na takovém to bude spíš klasický čínský podvrh). O EAX už se tu někdo zmiňoval, to je zvuk-demolující technologie zvukovek Creative Labs a ŽÁDNÝ reciever s ní sám o sobě nepracuje. Ano, můžeš ten zvuk v počítači EAXem zničit a takhle destruovaný ho poslat do recieveru a ten ti ho "zobrazí" do repráků, ale sám ho EAXovat nebude. Jistě, většina z recieveru má DSP, které je schopné vytvářet různé podobné efekty, přidávat echa, reverby, čili má funkce podobné, v zájmu uší však doporučuju se na takováhle "vylepšení" vysrat..

Prasak ma pravdu, THX je marketingova hovadina (nie je to ziadna funkcia), a EAX podpora je vo zvukovke a nie v receiveri.
P.S. Samozrejme ze kupit novy je lepsie ako z bazaru (novy nebude mat zostarnute suciastky a podobne veci), ale nepozeraj sa na nejake blbe nalepky. Dolezite su samozrejme patricne digitalne vstupy a podpora dolby digital a DTS.

Tak istot je viac, medzi ne povazujem aj yamahu, okrem kopca inych znaciek, ide o to ze ked chce setrit ze aby zas nekupil uplnu kravinu len preto ze setri. Ja osobne mam k firme pioneer dost negatiovny vztah, yamaha, denon, harman kardon a spol IMHO dobra volba...
Treba ale si pozerat konkretne typy aby clovek nekupil nejaky lowend alebo nieco nevhodne (minivezu ak chce slpaky apod :)))

No.. zrovna BOSE.. ono, nehraje to špatně, oproti možná polovině toho, co se prodává, to hraje dokonce dobře, ale že by to byla zrovna až taková špička.. Jo, má to obrovskou výhodu, je to designovka a na svou velikost hrajou skutečně nadprůměrně.. ovšem kdyby byly ťinťili vanťili, tak přeci jen radši něco od pánů Bowerse a Wilkinsona..

Do toho dnes (s odrenyma usima) vlezes. Ty reciky od Pioneera sly brutalne dolu (mluvim o "neletosnich", ale naprosto vyhovujicich modelech), bedny nenutim Yamahu (navic - staci-li 5.0, nemusis to skladat za vetsi obolos). Poohledni se po Teslach (nebudu guglit, jmenuje se to dnes trochu jinak :-p), ktere jsou sice trosku ostrejsi, ale celkovym prednesem excelentni! Navic daleko levnejsi, nez "klaviry". Nastavis-li si pak dolni kmitocty "natvrdo" (na hranici prenosu frontu), vydrzis chvilku i bez wooferu.

TVM - Tesla Valašské Meziříčí ;-) Vpodstatě pořád stejnej podnik, jen s jiným názvem.

A repráky od AQ - česká firma, která osazuje měniče nejen od TVM. Za relativně malý peníz od nich dostaneš bedny ve výborné kvalitě a provedení odpovídající dražším modelům známých značek. U Yamahy platíš i za a značku....

Tak to určitě že budou... Logitechy plastový chce brát s nadsázkou. Koukal sem na tu značku doporučenou tebou a jsou docela drahý, jak si zde hovořil o cenách tak mě docela zklamali. :-( Dyt i reprosestavu za 250,000 Kč tam nabízejí a to si myslim že je hodně nevim z jakého důvodu až nemyslitelný že by si to někdo koupil jako domácí kino, že se nestydí :-D. Jinak nevypadají špatně ale ceny mě moc nezaujali. :-(

Ty toho asi o audio technice a jejích cenách moc nevíš, co?
Ceny špičkových reproduktorů často přesahují ceny automobilů a prakticky cenový strop neexistuje. Je sice fakt, že tyto reproduktory ocení akorát "netopýři", protože většina lidí už nepozná ten nicotný rozdíl v kvalitě zvuku, ale zato každý pozná ten rozdíl v ceně. 16 tisíc za set 5.1 se ti zdá moc? Je to vcelku dobrá cena, nezapomínej, že se pohybudeš v jiné oblasti, než v PC ozvučení.
Já mám doma jen fronty v ceně 10 tisíc a subwoofer svýho času stál novej 7 tisíc. To, že jsem subík koupil na inzerát v půlce dvouleté záruky za polovic a fronty mě stály jen 2500Kč (speciální cena pro mě od kolegy z práce) je vedlejší věc.
Takže pokud chceš za těch 20 tisíc slušnou muziku, zkus omrknout inzeráty, jestli někdo neprodává starší sestavu reproduktorů. Přijedeš, poslechneš, osaháš, uslyšíš, uvidíš, možná koupíš. U repráků máš výhodu, že sám poznáš, co kupuješ - když budou poškozený, tak to na zvuku poznáš. Reciver je složitější, raději jsem taky koupil nový v akci jen za nějakých 8500Kč (výběhový model, takový jsou nejvýhodnější koupě), ale raději nový s nižší výbavou, než starší s rizikem, že něco nefunguje tak, jak má. Nakonec stejně zjistíš, že základní výbavu maj všechny recivery (DD, DTS, alespoň jeden optickej vstup) a většinu z těch "takysuper" funkcí nevyužiješ. Já mám reciver u PC, časem snad připojím k TV a DVD, až se přestěhuju, ale co využívám, kromě přepínání vstupů a kolečka na hlasitost, tak jsou SPDIF vstup, nastavení dělící frekvence na subwoofer, korekce basů a výšek a dálkovej ovladač :-) Nějaký prostorový efekty mě nezajímaj, akorát to przní zvuk.

Nějaký prostorový efekty mě nezajímaj, akorát to przní zvuk.

Souhlas. Slusne receivery maji funkci "direct", ktara premosti "prznive" obvody, takze je funkcni pouze volume, a ostatni pi*covinky, ktere dela DSP, se neuplatni (super na stereo muziku z placky ci vinylu). Navic, je-li film kodovan v DD ci DTS, stejne nic nenastavis - jedine, ze origos "shodis" do manualu a nastavis sam (coz pak, jak sam jiste uznas, hraje jak z prdele).

BTW: byt nabob, bud si jisty, ze bych sesti(a vic)mistnou castku za repraky dal. Slysel jsem hrat B&W Nautilus a myslem jsem, ze se zblaznim (jeste vic, nez jsem ;-)). Ty bedny stoji ovsem meloun a pul...

Nejsem žádný borec a ani to osobě neříkám, že znám všechno to taky ne, ale nějaké repro po domácku už sem úspěšně složil. Pro normálního člověka který si chce užít reálný zvuk a nezadlužit se tak to určitě není sestava za 250,000 Kč. Za takové peníze bych už postavil malou domácí zkušebnu sice bez 5.1 zvuku který zde není potřeba, ale technické vybavení stačící. Ty peníze se mi nezdají nehorázné kdybych je měl. ;-):-D