Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD Monitor 1600x1200

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký zvolit LCD monitor (uhlopříčka, poměr stran...) pro práci v rozlišení 1600x1200. Většina nabízených modelů ve větší velikosti (20") je širokoúhlých - je vhodný pro práci s formátem obrazu 4:3(1600:1200)?Nebo bude obraz rozmáznutý? Díky za vaše zkušenosti či rady :-)

širokoúhlé LCD monitory nepodporují rozlišení 1600x1200

Pokud chceš toto rozlišení, budeš muset koupit 20" NEŠIROKOÚHLÝ monitor. Odpovídající širokoúhlou variantou 20" monitoru je 24" monitor, který má rozlišení 1920x1200

24" ... dá se na to vůbec ještě koukat:-) Moje praktická zkušenost: Na širokoúhlém (16:10) 20" LCD monitoru jdou nastavit jak širokoúhlé formáty, tak klasické 4:3, jenže pak je ten obraz takový "rozťápnutý", čáry rozostřené a nedá se na to moc koukat, ani úplně doladit pomocí nastavení monitoru:-(

já 24" mám a jsem spokojen ;-)

jinak 20" Wide mají fyzicky nízké rozlišení (tuším 1400x1050), tj. 1600x1200 na nich nikdy nezobrazíš (resp. zobrazíš, ale jako výřez z plochy, kterým se bude pohybovat myší)

rozlišením 1650x1080 (Wide),

1650x1050 < 1600x1200, takže tak jako tak je toto rozlišení nepoužitelné.

Wide monitory jsou obecně berlička jak odrbat zákazníka, který si myslí, že si koupil kvalitní LCD s vysokým rozlišením (garantovaným úhlopříčkou) a pak pláče nad výdělkem.

preco odrbat, ved zakaznik snad jasne vidi ze kupuje sirokouhly a snad vie ci ten sirokouhly vyuzije alebo nie.
A musi mu byt jasne ze pri rovnakej uhlopriecke bude wide "nizsi", prip. ze je to aj o nieco mensia plocha (vychadza mi ze pomer plochy 4:3 a 16:9 pri rovnakej uhlopriecke je 300 ku 266, a ze vacsi je 4:3).

V kazdom pripade na LCD treba pouzivat vyhradne len nativne rozlisenie panela, takze zakaznikovi by malo byt jasne ze rozlisenie bude mat take, aky panel sa kupi, a ziadne ine. Ak si kupi panel 1650x1050 tak bude mat rozlisenie 1650x1050, a musi mu byt jasne ze nastavovat tam akekolvek ine rozlisenie je totalna blbost.

No, jenže to je úplně postavený na hlavu, u starých CRT obrazovek nebyl vůbec žádný problém nastavit si rozlišení dle libosti a najednou u nových, všude vychvalovaných, LCD displejů je nutné ponechat nativní rozlišení? To je jako skok dopředu?