Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sifrovani souboru

Na svych starych xp jsem mel jednu slozku s dokumenty zasifrovanou. Vse fungovalo bez problemu. Pak prisel cas formatovani, tak jsem vse zazalohoval. Bohuzel na novych windowsech se se soubory neda pracovat ani je desifrovat. :( Prosim pomoc, je to moc dulezite! :-?

v podnikové síti u velkozákazníků se to nestává, takže m$ je jeho nevýrazné varování před prakticky neodvratnou ztrátou dat u homeusers ukradené.

s tím šiftrováním dat tu kdysi přišel počítač pro každého či podobný plátek a mezi jeho čtenáři se to šíří jak mor. uživatelé - sledovači superakčních filmů pro 15leté - od té doby nejdřív šifrují jak šílení, a posléze plní fóra všech poraden, že po přeinstalaci/zformátování win přišli o "zálohovaná" data.
přitom pokud si sami admošují pc, bohatě by jim stačila přístupová práva ntfs - jen pro vybrané uživatele.
nicméně komu léta není pomoci, tomu není rady.