Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows svevolne sifruje dokumenty?

Reinstaloval jsem Windows tim zpusobem, ze jsem presunul vsechno z disku c: do jedny slozky a pak nainstaloval windows bez formatu. Po instalaci me cekalo neprijemny prekvapeni, nektery moje dokumenty jsou totiz zasifrovany a nejdou otevrit. Nikdy jsem zadny sifrovany nenastavoval, nechapete jak se to mohlo stat? Kdyz mam porad tu starou slozku c:\windows, kdyz ji nakopiruju zpatky vcetne toho co bylo v c: najede mi normalne ten starej win? A pujde se z nej dostat k tem souborum?

jirko44, teď nereaguji na tebe, ale jen tak obecně: :-)
když slyším účty, práva, Windows XP, tak mi na těle naskakují boláky
velikosti tak 10 cm různých tvarů. Ještě jsem nepřišel na to,
k čemu je to asi dobré. Pominu-li PC v práci, kde se to vyloženě hodí,
tak na domácí použití stačí přidělit každému členu domácnosti jeho HDD
nebo oddíl na HDD s jeho Windows a vysvětlením: sáhneš-li mi na moje soubory,
budeš ztrestán, nemluvě o snadném zašifrování svého HDD nebo oddílu HDD.
Pak odpadají účty, práva a podobné zrůdnosti. Jezdím včil pod W2000 jako admin
a neodvažuji se ani naznačit, kde všude jsem brouzdal :)) a prostě není možné
komp nakazit, pokud je o bezpečnost alespoň trochu postaráno.
Pokud si někdo z domácnosti znefunkční svůj Windows, no tak si ho přeinstaluje,
však si dá příště lepší pozor. Samotné shození Win bez "zásluhy" internetu
je taky možné, ovšem od doby W98SE to chce vyloženě aktivní spolupráci usera.
Obvykle bohatě postačí neinstalovat každou víte co a systém jede celá léta.

Tie prava mu ale predsa nastavil samotny windows (aj tebe, myslis ze otvoris vsetky adresare v documents and settings?). Pristupove prava filesystemu nie su na bruzdanie, ked boli vymyslene tak este ziadne bruzdanie neexistovalo. MS ich samozrejme uplne sprzdil, ako vsetko, a nastavuju si to sami od seba ako ich napadne.

Já hovořím skrytě o WinME, kterým ovšem skončily loni aktualizace,
takže pro sichr jezdím na W2000, se kterými jsem hodně spokojený,
nemluvě o spoustě programů, které už neběží pod W98/ME, hanba, hanba.

Teď jsem zkoušel otevřít složky v Doc a Settings, co by mi tam nemělo jít otevřít?
Mám samozřejmě FAT32.

fat32 žádná práva/omezení nepodporuje, teda kromě atributu read-only

to co popisuješ je dětský systém, s "bezpečností" podle m$: uděláme bububu a nikdo nám tam nepoleze. nejen proto chvála bohu, že jsou win9x po smrti.
že význam samostatných účtů nechápe ani většina homeuserů windows - dyť jsme stejně všichni admoš - je výsledek úchylné osvěty m$ od prvních vteřin instalace:
všechny dokumenty zpřístupníte světu! budete chtít dohromady kolaborovat nad ještě úžasnějšími powerpointy! první ikona na ráně v tento počítač jsou sdílené dokumenty všech uživatelů! firewall nemá co blokovat odchozí komunikaci! nejdůležitější ikonou na ploše jsou klikací okolní počítače! až do roku 2003 je každému poctivému uživateli pendrek po tom, co všechno o nich ukládají dokumenty office! poručíme větru, dešti, spywaru a virům, aby nelezly kam nemají!

zdravim, mozno trochu od temy:

ked som cital o tom office a ukladaniam roznych 'potrebnych' veci do dokumentu .doc, .xls, .., tak mi napadla otazka:

aj OpenOffice kvoli dodrzaniu standardu (podla revers. ing.) s .doc, .xls, .., tiez uklada tie iste voloviny ako MS ukecane offices?

Záleží, jak to s tou ukecaností bereš. MS Word není jen program na psaní dopisů, ale taky nástroj, se kterým může x lidí pracovat s jedním dokumentem (opravovat, psát poznámky apod.). Pak jsou informace o tom, kdo a kde jej vytvořil, které jsou součástí dokumentu na místě.

Ale k tvému původnímu dotazu - ano, obsahuje i takové informace. Zkus si vytvořit nový OO dokument a uložit jej jako DOC.