Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acronis True Image - nenajde pevné disky

Mám Acronis True Image, verze 10.0, build 4942 (poslední).

Při spuštění z Windowsů je vše OK, vidí pevné disky, síť, USB disky, FTP, prostě všechno.
Při spuštění z bootovacího CD jou dvě možnosti:
1) normální spuštění (doporučeno, podpora USB, SCSI)
2) bezpečné spuštění (nenačtou se ovladače USB, SCSI)
Dám-li normální spuštění, nenajde se ani síť, ani pevné disky v PC

E000101F4: Acronis True Image nenalezl žádné jednotky pevných disků

Dám-li bezpečné spuštění, pevné disky v PC jsou vidět. Ale jen ty, žádná síť, žádné USB (USB chápu, nejsou načteny ovladače...)

V PC jsou dva SATA II disky (po 500GB, ne RAID), podle BIOSu zapojeny ve slotech SATA 2 a SATA 5 (ze šesti).

Dalších pár nastavení v BIOSu:

Main:
SATA Configuration: Enhanced (možno ještě Disabled, Compatible)
Configure SATA as. IDE (možno ještě RAID, AHCI)
SATA Detect Time Out: 35

Onboard Chipset Configuration:
J-Micron eSATA/PATA Conroller: Enabled, Controller Mode: IDE
Realtek GigaBit LAN: Enabled, LAN Boot ROM: Disabled
Marvell GigaBit LAN: Enabled, LAN Boot ROM: Disabled

Čím to může být? :-/

Vyřešeno. 8-)

Po spolupráci se supportem Acronisu mi dneska poslali nové *iso s překopaným kernelem. V BIOSu jsem nechal Enhanced režim SATA a po nabootování z nového CD vidím oba disky, ftp, domácí LANku i externí USB disky.

Takto si představuju support. Posílám na dálku je jedno, ale metr :beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Pochopitelně se nejedná o kompletní verzi ATI Home, jde jen o tu bootovací část. Vše v angličtině. Počítám ale s tím, že nový kompletní (i český) build na sebe nenechá dlouho čekat. Pak sem hodím aktualitu - nebo rovnou do Zpráviček.

Skoda ze som tu otazku nevidel skor.
Riesenie bolo uplne jednouche - nastavit si SATA mod na "Compatible" a prehodit ten SATA disk ktory nevidel do ineho SATA konektoru v ktorom by disk videl. V Compatible mode su zvycajne len 2SATA "konektory" (simuluje sa jeden IDE konektor = 2 zariadenia), treba si pozriet v navode k doske ze ktore dva SATA konektory to su, alebo skusmo.

Samozrejme druha (zlozitejsia) moznost bola pouzit novsiu verziu SW, ktora pozna aj tvoj SATA kontroller, co si aj nakoniec ako som videl v odpovediach aj urobil.