Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení I-net

Ahoj všichni. Nevím si rady s připojením na net. Doma mám stálé připojení přez kabel TV-modem,ale když chci internet do notebooku a přendám zástrčku, nemaká to. Prý je potřeba vyměnit v nastavení MAC adresa. Zkoušel jsem to,nezvládl a ještě jsem si zavařil se stávajícím připojením. Za rady a pomoc předem díky.

Samozrejme, ze ti to nepojde. Od kablove dhcp servera dostavas pridelenu ip na zaklade mac adresy a tu ma nb inu. Bud si ju na nb zmenis, alebo zapojis za modem este router co bude natovat. Potom mozes zan napajat kolko pc chces.
Problemom byva, ze vacsina kabloviek ma nieco taketo zakazane v zmluve.

Musíš si tu MAC změnit přímo na stránkách UPC po přihlášení se ke svému účtu. Potom modem restartovat (je tam i tlačítko) a už to jede z ntb. Jen to ale zase nepojede ze stolního.
Předpokládám, že by se ti líbilo mít připojené oboje. Na to by byl ten router, jak už se píše výše. na UPC stránkách zadáš MAC toho routeru a frčí oboje. A když máš ještě notebook s Wi-Fi a pořídíš si router s Wi-Fi, můžeš browsat bez kabelu po celém bytě.

mam taky UPeCe a je to presne jak pise Cat.

také to mám od UPC,ale i když to restartuji nechce to s notebookem makat. Při zpětném zapojení do pevného PC to naběhne i bez restartu

vypnout modem
prehodit kabel na notas
zapnout modem
ty totiz restartujes notas - musis restartovat modem ;-)sam vidis ze bez restartu modemu si drzi v pameti puvodni pocitac
----
s MAC adresou se to u tehle spolecnosti momentalne ma tak ze nepusti dva pocitace najednou.cachry na jejich strankach s MAC nemusim provadet
---
edit// jeste ti ofocuju nastaveni pripojeni/vlastnosti/ tcp/ip
tady dej ono magicke "automaticky"

[http://img245.imageshack.us/img245/4783/tctipcb4.pn g]