Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem diagnostický oříšek- pokaždé jiné chyby

Dostal jsem od známých počítač, taková vykopávka se slotem 1, redukcí pro PII a celeronem Mendocino 400MHz. Deska AT 6lx2/6ex2 s možností atx zdroje nacpaná do podivně poupravované bedny atx. Má agp slot ale grafika matrox 2MB je v pci slotu. Když jsem ho poprvé zkusil zapnout rozběhly se větráky a nic. tak jsem zkusil procesor a paměti dát do jiného pc a kromě jedné paměti to bylo v pořádku. Vrátil jsem to na místo a zajásal - počítač normálně fungoval. Když jsem se potom dověděl, že nejede napadlo mě že to může dělat to uchycení redukce 370/slot1. Jen zastrčeny do slotu, držák byl nekompletní. Časem jsem zjistil, že se to seká v různých fázích hned po startu, pokaždý trochu jinde. Zkusil jsem otestovat memtestem paměti, procesor. Vše v pořádku. Tak jsem to tipoval na desku ale ještě jsem zkusil vyměnit zdroj (byl tam 235W což by podle mě mohlo stačit- na druhou stranu 2HDD a 2DVD mechaniky) a ty problémy ustaly. Když jsem nainstaloval systém tak po nějaké době po nabíhání XP se objevila černá obrazovka a nic. A to tam předtím běžely milenia. Zkusil jsem se pomocí dvou disket patition magicu podívat na ty hdd a naběhly mi tam nějaky chybovy kódy končilo to unrecorevable exception, chybu to označlo 004. Ještě můžu ty hdd zapojit do jinýho pc a podívat se na ně, ale asi si zkusím koupit nějakou starší desku pro socket 370 a uvidím.
Ale i tak budu vděčný za rady a nápady co s tím.

ja bych dodal: na pamet pouzivam Goldmemory, protoze memtest mi nedokazal odhalit nektere problemy zpusobene zapojenim pameti do slotu 1 namisto do slotu 2 (kingmax u MSI!!!)

Na disk pouzij IBM/Hitaschi Drive Fitness Test (funguje se vsemi disky - odzkouseno)