Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Box.net - jak namapovat online úložiště z Windows

Ahoj všem :-)
Seznamuju se nyní se službou www.box.net - pro ty, kdo ji neznají, nabízejí 1GB online úložiště zdarma, větší kapacitu pak za poplatek. Služba vypadá docela dobře a jsou na ni na internetu celkem slušné ohlasy. Soubory lze uploadovat přímo ze stránek služby po přihlášení pomocí drag&drop nebo též zasílat emailem ::)

Našla jsem též článek, jak namapovat box.net přímo z Windows.
Pokud by se to podařilo, nebylo by třeba se ani přihlašovat přes webové rozhraní do služby. "Můj" box.net by se mi zobrazoval jako další disk, takže přidávání i odebírání souborů by bylo velmi snadné. Ten článek je tady http://techie-buzz.com/technology-buzz/mount-boxnet -account-in-windows-explorer.html

Mám WinXP, zkouším to z z verze Home i Prof. Ale způsobem popsaným v článku se mi nedaří dostat se do svého boxu - buď mi to napíše, že je špatná webová adresa, nebo to adresu zřejmě akceptuje a vypadá to, že ověřuje heslo, ale pak se objeví přihlašovací políčko znovu s vyplněným jménem, ale bez hesla - tak ho zadám znovu, zase čekám a zase se objeví zpátky přihlašovací obrazovka bez hesla atd.

Přes webové rozhraní se tam dostanu kdykoliv bez problémů. Nevím tedy, jestli je mapování box.netu dostupné např. jen pro placené verze nebo jestli se změnily popisované cesty nebo jestli toto mapování znemožnili poskytovatelé služby nebo proč to vlastně nejde? Zkoušela jsem zadat i jiné webové adresy - http i https, podložky za lomítkem nebo jen samotný www.box.net atd. atd. - ale nedaří se. V nápovědě na serveru box.net se mi nepodařilo najít odpověď.

Můžete mi prosím někdo poradit? Děkuju předem.

PS: Kdo jste uživatelem box.net, ať už placené či free verze? Napište prosím svoje zkušenosti. Dík.

Mozna je to trosku od veci, ale pouzivam gmx.de (1GB) a pristupuju na nej pomoci WebDav pluginu z Total COmmanderu. Tohle vypada taky jako WebDav rozhrani, takze mozna zkusit Total Commander - minimalne na overeni, ze to jede spravne.

download.htm
plugins.htm

Pokud to bude padat i tady, tak bych se na box.net vykaslal a zkusil neco jinyho.

Pro brblaly nade mnou - TC plugin neni blokujici, takze s vypalovanim by nemel bejt problem :-p

V tom pripade je asi chyba nekde na drate mezi tebou a boxnetem

Nevím, kde je chyba. Zadám dav , pak uživ.jméno a heslo. A pak mi to napíše, že "Zadaná složka je pravděpodobně neplatná. Zvolte jinou složku". Tak nevím.
Budu tedy pro práci s box.net používat jejich webové rozhraní. Svět se kvůli tomu nezboří ;-) V každém případě děkuju za snahu.

No, postup je nasledujici:
1) nainstalujes plugin do Total Commanderu (stahni ten zip v mym predchozim prispevku a klikni na nej v TC, mel by ti nabidnout instalaci)
2) vyberes disk Network Neighbourhood (Alt-F2 a zpetny lomitko)
3) vlezes do slozky WebDav (ta se tam objevi po instalaci pluginu v kroku 1))
4) F7 a vymyslis si nazev pripojeni (treba box.net)
5) Objevi se dialog Connect to WebDav. V tomhle dialogu:
- v prvnim boxu vyberes Microsoft IIS (Secure)
- zadas ten link na box.net do druhyho policka
- user name a password uz odhadnes :)
6) OK

Hodne stesti :)

Vyzkoušela jsem to přesně podle tvého postupu, ale stejně to nefunguje. Netuším, v čem je problém. Nemáš placenou verzi? Já zatím zkouším těch 1GB free, což je proti placeným verzím různě omezeno.

BTW zkušební uploady fotek do online storage mi jdou neuvěřitelně pomalu, 60-100 MB za hodinu 3-[ Zkoušela jsem box.net i driveHQ přes jejich standardní cesty a oboje je pomalé, tudíž v praxi téměř nepoužitelné. Mám ADSL od ČRa s uploadem 512 a když uploaduju něco na český web přes ftp, chodí to mnohem rychleji.

Asi tedy nemá smysl řešit pohodlný upload na box.net, protože občasný upload něčeho menšího zvládnu i přes jejich webové rozhraní - a upload něčeho většího stejně musím řešit jinde a jinak.

Děkuju ti za snahu :beer: