Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD rekorder ma Dolby digital a DTS , ale zosilovac Dolby surround

zdravim..

problem je v tom ze DVD rekorder (Samsung HR757) ma audio vystupy iba opticky a koaxialny a zosilovac s ktorym by mal hrat ma vstupy len analogove(2 front,2rear,sub a center)

riesenie je toto: http://www.audio-ideas.com/backiss/winter-2000/tech nics_sh-a500d.html
ale to je uz par rokov stare a zohnat sa to da asi tazko,ma to 7 rokov..zosilovac je taktiez technics

co doporucujete?

-nejaky iny "surround processor"?
-novy zosilovac?
-domace kino skor nie ako ano,to je posledne riesenie(kvalitou zvuku je na tom predsa len lepsie ta horeuvedena kombinacia + domace kino)

dakujem

A co to mas za zosilovac? najlepsie by bolo kupit rovno novy zosik (alebo receiver) s podporou DD a DTS. To na co davas link je za $499 ::) a receiver s DD a DTS kupis urcite aj omnoho lacnejsie.
Nad tym si mal rozmyslat pred kupou DVD rekorderu, ze ho nemas kam pripojit (???) a pripadne kupit DVD rekorder ktory ma uz v sebe DD a DTS dekodery (ak vobec taky existuje, nemam prehlad)

no,ten DVD rec. este kupeny nie je,len najviac vyhovuje poziadavkam rodinnym tak preto by som pri nom chcel zostat

novy zosik je asi najlepsia moznost,len tak ma napadlo ci nie je este nieco ine..
a to na co davam link ma 8 rokov,cena uz klesla,takze podobny pristroj by stal ovela menej(ten konkretny typ sa tazko predava)

ale ako si napisal,najlepsie je asi zosilovac novy

To ten rekorder fakt nema nejaky klasicky analog vystup? Nejake dva cinche oznacene ako L a R?
V takom pripade sa tam vacsinou da nastavit, ze sa vsetkych 6 kanalov "spakuje" do dvoch a po prichode do zosika sa to tam zase "rozpakuje" na nejaky ten kvazi surround. Lenze toto ti nezachova 5.1 priestorovy efekt.

Ak to analog vystup nema ziaden tak to musis riesit bud nejakym tym externym surround zariadenim - ovsem stejnu sluzbu ti spravi hocijaky AV receiver + budes mat este par vyhod navyse.

Najlepsie by bolo kupit poriadny AV receiver, a prepojit to bud tym koaxom, alebo optikou, budes mat o problem menej, a kvalitny zvuk.

AUDIO OUT
Připojení ke zvukovému vstupu externího zařízení
pomocí kabelů zvuku.
Tohle jsem vyčetl v manuálu.
Jinak kdyby to nešlo, tak si ten signál pro tvůj zesilovač můžeš stáhnout podle přes skart přes příslušnou redukci. Dělají se i káble Skart cinch. Ale to pojede jen ve stereu.

no,takze ten surround processor je blbost,skor sa oplati ten zosilovac,to je jasne

k tym analogovym vstupom.nenapisal som ze to nebude hrat,ale slo by to len v stereu a to je samozrejeme na ..

takze dik za rady,keby ste vedeli poradit este nejaky zosik,bolo by to super(pravdepodobne teda asi yamaha je dobry pomer cena/vykon,ale zas vela do toho investovat uz sa nemieni:-))..dakujem