Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz do MySQL - poslední záznam

Ahoj,
mám tabulku s komentáři a jeden ze sloupečků se jmenuje "datum". Tam se mi ukládá datum ve formátu "22. 09. 2007 4:23". chtěl bych zobrazovat informaci o posledním komentáři.
Dotaz ve scriptu mám

$posledni = mysql_query(
"SELECT datum FROM myty_komentare
ORDER BY datum DESC LIMIT 1"
);

a potom

$neco=substr($sex[0],0,26);
echo $neco;

Ono se mi to načte, zobrazí, ale stále jen ono datum 22. 09. 2007 4:23 i když tam jsou dávno novější. Kde mám chybku?

loading...

Ted jsem to přetypovakl na "datetime" a při

$posledni = mysql_query("
SELECT MAX(datum) AS posledni_datum
FROM myty_komentare"
);

a následně

echo $posledni;

se nezobrazí nic.
Při

$posledni = mysql_query(
"SELECT datum FROM myty_komentare
ORDER BY datum DESC LIMIT 1"
);

a následně

$sex=mysql_fetch_array($posledni);
$neco=substr($sex[0],0,23);
echo $neco;

se zobrazi 2007-09-22 00:00:00 což je ale také blbost.

Tak trochu jsem to předělal na "zobraz poslední id ve sloupci id", podle příkladu
SELECT kniha, MAX(stran) FROM knihovna;
z mm.gene.cz
takto:

<?php
$posledni = mysql_query("
SELECT id, MAX(id) FROM myty_komentare");
?>
<b>celkem komentářů:</b>
<?php
echo $posledni;
?>

a stejně se mi nic nezobrazí. Chjo...

Když jsem to udělal na:

<?php
$posledni = mysql_query ("
SELECT MAX(id) FROM myty_komentare");
?>
<b>celkem komentářů:</b>
<?php
echo $posledni;
?>

zobrazilo se Resource id #5, tak jsem přidal to [0] (echo $posledni[0]) a pro změnu se nezobrazuje nic. :-)
Úplně jednoduchý dotaz a já to snad nedám do kupy. Vyhodím to úplně a mám klid. :-)

Ako je v dokumentácii napísané, funkcia mysql_query vráti hodnotu typu resource, takže je logické, že keď ju vypíšeš, tak sa zjaví nezmysel typu "Resource id #5". Z tejto hodnoty musíš prečítať údaje pomocou jednej z funkcií mysql_fetch_assoc, mysql_fetch_array, mysql_fetch_row alebo mysql_fetch_object (prípadne mysql_result, ak ti stačí len jedna hodnota).

Tiež by si mal používať funkciu mysql_error, aby si zistil chybovú hlášku v prípade, že je v SQL príkaze nejaká chyba.

Napríklad:

$posledni = mysql_query ("SELECT MAX(id) FROM myty_komentare") or die(mysql_error());
echo "<b>celkem komentářů: </b>";
echo mysql_result($posledni, 0);