Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz do MySQL - poslední záznam

Ahoj,
mám tabulku s komentáři a jeden ze sloupečků se jmenuje "datum". Tam se mi ukládá datum ve formátu "22. 09. 2007 4:23". chtěl bych zobrazovat informaci o posledním komentáři.
Dotaz ve scriptu mám

$posledni = mysql_query(
"SELECT datum FROM myty_komentare
ORDER BY datum DESC LIMIT 1"
);

a potom

$neco=substr($sex[0],0,26);
echo $neco;

Ono se mi to načte, zobrazí, ale stále jen ono datum 22. 09. 2007 4:23 i když tam jsou dávno novější. Kde mám chybku?

loading...

Ako je v dokumentácii napísané, funkcia mysql_query vráti hodnotu typu resource, takže je logické, že keď ju vypíšeš, tak sa zjaví nezmysel typu "Resource id #5". Z tejto hodnoty musíš prečítať údaje pomocou jednej z funkcií mysql_fetch_assoc, mysql_fetch_array, mysql_fetch_row alebo mysql_fetch_object (prípadne mysql_result, ak ti stačí len jedna hodnota).

Tiež by si mal používať funkciu mysql_error, aby si zistil chybovú hlášku v prípade, že je v SQL príkaze nejaká chyba.

Napríklad:

$posledni = mysql_query ("SELECT MAX(id) FROM myty_komentare") or die(mysql_error());
echo "<b>celkem komentářů: </b>";
echo mysql_result($posledni, 0);