Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows pro pracovní stanici

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké jsou nejvohnější Windows pro pracovní stanici. Počítač má 2 procesory po 2 jádrech. Využíván bude hlavně na CAD software. Jaký mám použít OS ? Adresace 4 a více GB ram nutností. Nechci Visty. České prostředí a64-bit podpra výhodou.

Rozhoduji se mezi : Windows XP 64-bit a nějakými Windows Server 2003.

Jak je to s ovladači pro Windows Server ?

Za rady díky.

jen k tomu českému prostředí: o co méně rozšířený soft se jedná (což jsou cady obecně), o to více doporučuju zůstat u anglických win, nečekají tě podivné nekompatibility, které americký výrobce cad softu ani náhodou netestoval.
tuším obě tebou uváděné verze win jsou jen v angličtině, ale neznám je.

pokud trváš na češtině nebo na podpoře ovladačů nejnovějšího hw, klidně uvažuj do budoucna o vistách, až se výrobci hw pochlapí.

a na podporu pro jednotlivé OS snad bude nejlepší, když se přímo pro svůj hw podíváš na weby výrobců.

Používám Small Business Server Standard 2003 RC, což je jakási ořezaná (a hlavně podstatně levnější) verze Windows Server 2003.

PC s Intelem 2 Dual Core a 4 GB RAM, na kterém dříve byly Windows Prof, je teď výrazně rychlejší a stabilnější. S ovladači jsem měl zatím pouze jeden drobný problém a to se skenerem jako součástí multifunkčního zařízení HP 3390 (skener mi nechodí s dodaným HP programem, s ostatními ale ano).

Jinak ještě k té 64-bitové verzi zodpovězený dotaz na stránce firmy mně znejmilejší (http://www.microsoft.com/cze/windowsserver2003/sbs/ evaluation/faq/prodinfo.mspx):

Bude SBS 2003 R2 k dispozici v 64bitové verzi?

Ne. SBS 2003 R2 bude pouze 32bitový. 64bitová verze je plánována po vydání serveru Longhorn. V té době však přejde systém SBS na novou kódovou základnu a nebude již k dispozici v 32bitové verzi. Přesto je možné používat systém SBS 2003 R2 na 64bitových systémech v režimu kompatibility s 32bitovými produkty. Můžete tedy pořídit robustní hardware, který dnes dokáže provozovat vaše obchodní aplikace a v budoucnu bude připraven na 64bitový upgrade.

PS: Machy, v Tvém podpisu má v citátu být místo slova "Spaste" výraz "Pobijte" (viz papežský legát Arnaud-Amaury před bitvou s katarskými, když se jej vojáci ptali, jak mají rozlišovat křesťany od kacířů ).

Nevíš, kde bych mohl sehnat všechny aktualizace pro WinXP Pro od SP2 do současnosti?

Mám dojem, že něco vyšlo v posledním nebo předposledním čísle Computer Worldu (nebo že by to byl Computer?). Pak tady na této Poradně taky někdo aktualizuje ty aktualizace (myslím, že MMtank a anarchist, zkus pohledat)...