Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows pro pracovní stanici

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké jsou nejvohnější Windows pro pracovní stanici. Počítač má 2 procesory po 2 jádrech. Využíván bude hlavně na CAD software. Jaký mám použít OS ? Adresace 4 a více GB ram nutností. Nechci Visty. České prostředí a64-bit podpra výhodou.

Rozhoduji se mezi : Windows XP 64-bit a nějakými Windows Server 2003.

Jak je to s ovladači pro Windows Server ?

Za rady díky.

Používám Small Business Server Standard 2003 RC, což je jakási ořezaná (a hlavně podstatně levnější) verze Windows Server 2003.

PC s Intelem 2 Dual Core a 4 GB RAM, na kterém dříve byly Windows Prof, je teď výrazně rychlejší a stabilnější. S ovladači jsem měl zatím pouze jeden drobný problém a to se skenerem jako součástí multifunkčního zařízení HP 3390 (skener mi nechodí s dodaným HP programem, s ostatními ale ano).

Zda se sehnat 64-bitová verze, to nevím.

Jinak ten PC používám jako v kanceláři jako quasiserver (normálně na něm pracuje sekretářka), takže grafika tam bude nějaká standardní, asi něco s ATI a aktualizovanými Catalysty, žádné dělo na hry.

Jinak ještě k té 64-bitové verzi zodpovězený dotaz na stránce firmy mně znejmilejší (http://www.microsoft.com/cze/windowsserver2003/sbs/ evaluation/faq/prodinfo.mspx):

Bude SBS 2003 R2 k dispozici v 64bitové verzi?

Ne. SBS 2003 R2 bude pouze 32bitový. 64bitová verze je plánována po vydání serveru Longhorn. V té době však přejde systém SBS na novou kódovou základnu a nebude již k dispozici v 32bitové verzi. Přesto je možné používat systém SBS 2003 R2 na 64bitových systémech v režimu kompatibility s 32bitovými produkty. Můžete tedy pořídit robustní hardware, který dnes dokáže provozovat vaše obchodní aplikace a v budoucnu bude připraven na 64bitový upgrade.

PS: Machy, v Tvém podpisu má v citátu být místo slova "Spaste" výraz "Pobijte" (viz papežský legát Arnaud-Amaury před bitvou s katarskými, když se jej vojáci ptali, jak mají rozlišovat křesťany od kacířů ).

Díky za info o 64bit.

Viděl jsem už více variací na tento citát, můj pochází z knížky.

PS: Nevíš, kde bych mohl sehnat všechny aktualizace pro WinXP Pro od SP2 do současnosti ? Kvůli integraci do instalace.

Nevíš, kde bych mohl sehnat všechny aktualizace pro WinXP Pro od SP2 do současnosti?

Mám dojem, že něco vyšlo v posledním nebo předposledním čísle Computer Worldu (nebo že by to byl Computer?). Pak tady na této Poradně taky někdo aktualizuje ty aktualizace (myslím, že MMtank a anarchist, zkus pohledat)...