Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Profily síťí (Vista)

---

Zdravím,
potřeboval bych pomoci s tímto problémem:

Jedná se o to, že připojuji notebook ke dvěma různým sítím, a to doma a na kolejích. Doma mám na tomto notebooku pevně nastaveny konkrétní hodnoty IPv4 (DNS, IP apod.), ale na kolejich potřebuji jiné hodnoty DNS a IP, a proto musím vždy při změně umístění pracně přepisovat tyto hodnoty, abych se připojil k internetu.

Otázka:

Chtěl bych se Vás zeptat, zda-li existují ve Windows Vista něco jako profily sítí, abych pak jen při změně umístění (doma x koleje) jednoduše změnil profil a nemusel nic přepisovat.

Děkuji :-)

wow... jsem asi vic laik nez profi user, ale tomu moc nerozumim. Spustil jsem NETSH.EXE, ale dal jsem se nedostal... Kdybych treba mel dva soubory "doma.xxx" a "koleje.xxx" a klikl na jeden z nich podle umisteni a zacal surfovat, tak by to bylo jednodussi. Lze to tak udelat?

vlado vyprdni se na to ;-) ten soubor se ti vytvoril ,protoze jsi nezadal primou cestu k vytvoreni textaku , takze ho hledej v rootu tveho profilu.
a to jsi teprv dumpnul - pak budes muset dumpnout znova se zmenou nove site a teprve na zaver vytvorit bat.
myslim ze idealni je ten program ktery dela to same a je uzivatelsky pritulny

Tak jsem to konecne udelal :-) - nevsiml jsem si totiz, ze ten soubor nastaveni.txt se mi ulozi ve slozce meho profilu ve Vistě (C:\Users\Vlada) - ja ho puvodne hledal v tempu, na plose, ale pod svym jmenem ne (to me nejak nenapadlo).

Moc vam dekuji za trpelivost. Velice mi to pomohlo. ;-)