Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zapojením desky

Zdravim, rád bych Vás poprosil o radu:
Dávám dohromady počítač. Základní deska, procesor a ramky jsou nový. Měl jsem starší bednu se zdrojem, takže jsem musel koupit redukci 20/24 pin. Zapojil jsem procesor, větrák a ramky. Zapnul jsem zdroj a rozsvítila se zelená kontrolka. Deska má integrovanou grafiku, takže jsem po zapojení procesoru, ramek a monitoru zapnul počítač. Rozjel se zdroj, rozjel se větrák na procesoru, ale monitor zůstal v pohotovostním režimu a vůbec nereagoval. Ani disky a mechaniky nejevi žádnou činnost. Je tam 200W zdroj, takže mě napadá jedině to, že je zdroj slabý, protože rozvícená kontrolka asi nebude ten správný indikátor:) Dříve než se vydám shánět zdroj, tak by mě zajímalo jestli to nemůže být způsobené něčím jiným.

Deska: ASUS M2V-MX SE
Procesor: AMD Athlon 64
Ram: Kingston 512MB DIMM (podle přiložené brožurky k desce kompatibilní)

Děkuji moc, s pozdravem Tomáš

Tu redukci jsi kupovat nemusel jelo by to i na 20pinů. Podle toho že uvádíš 200W zdroj tak tipuju že nemá vývod pro přídavné napájení 12V a tedy jsi ho nezapojil. Hledej na desce bílý konekor na 2x2 piny.

Vzhledem k tomu že ten zdroj má 10let ho odvez do sběrného dvora a kup si něco normálního. Eurocase 400w je sice to nejlevnější ale pořád lepší než to co tam máš.

Určitě má ten 200w zdroj modrý štítek nápis enermax a vyznačoval se efektním odchodem křemíkového nebe -hodně spálených hdd a cdrom díky vysokému napětí na 12v větvi...