Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zapojením desky

Zdravim, rád bych Vás poprosil o radu:
Dávám dohromady počítač. Základní deska, procesor a ramky jsou nový. Měl jsem starší bednu se zdrojem, takže jsem musel koupit redukci 20/24 pin. Zapojil jsem procesor, větrák a ramky. Zapnul jsem zdroj a rozsvítila se zelená kontrolka. Deska má integrovanou grafiku, takže jsem po zapojení procesoru, ramek a monitoru zapnul počítač. Rozjel se zdroj, rozjel se větrák na procesoru, ale monitor zůstal v pohotovostním režimu a vůbec nereagoval. Ani disky a mechaniky nejevi žádnou činnost. Je tam 200W zdroj, takže mě napadá jedině to, že je zdroj slabý, protože rozvícená kontrolka asi nebude ten správný indikátor:) Dříve než se vydám shánět zdroj, tak by mě zajímalo jestli to nemůže být způsobené něčím jiným.

Deska: ASUS M2V-MX SE
Procesor: AMD Athlon 64
Ram: Kingston 512MB DIMM (podle přiložené brožurky k desce kompatibilní)

Děkuji moc, s pozdravem Tomáš

pokud je ten zdroj renomované značky (Fortron apod.), pak ještě budiž, nicméně pokud je to jen nějaký neznačkový ťiňťong, tak potom pozor na upálený počítač...

..se divím, že každému je líto dát 800Kč za 350W Fortrona...

Tu redukci jsi kupovat nemusel jelo by to i na 20pinů. Podle toho že uvádíš 200W zdroj tak tipuju že nemá vývod pro přídavné napájení 12V a tedy jsi ho nezapojil. Hledej na desce bílý konekor na 2x2 piny.

Vzhledem k tomu že ten zdroj má 10let ho odvez do sběrného dvora a kup si něco normálního. Eurocase 400w je sice to nejlevnější ale pořád lepší než to co tam máš.

Určitě má ten 200w zdroj modrý štítek nápis enermax a vyznačoval se efektním odchodem křemíkového nebe -hodně spálených hdd a cdrom díky vysokému napětí na 12v větvi...