Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB flash disk jede jako USB 1

Zničehonic mi můj USB flash disc začal na všech počítačích chodit rychlostí USB 1 a Windows hodí hlášku "toto zařízení by mohlo pracovat rychleji...". Je to na reklamaci nebo se s tím dá ještě něco udělat? Podotýkám, že reklamace by mohla být problémová, protože flashka je okousaná od myší - nicméně to s problémem nesouvisí, protože to se stalo před půl rokem.

Není, je to Corsair Value stara necelé 3 roky, záruka je 10 let. Tehdy se koupě ještě vyplatila, protože stála 4 tisíci, dneska stojí 4 stovky a já si nechci kupovat levné věci, protože mi kamarád říkal, že kupovat levné věci se prodraží.

S mým otcem je totiž trochu problém, spíš než 4 stovky mi dá 4 tisíce, protože je přesvědčen, že za 4 stovky se koupí jen levná cetka. Jemu sice na penězích nezáleží, protože pracuje jako politik a mámě když pořád nosí peníze, tak říká, že mu to sype ze všech stran. To je taky ten důvod, proč mi disk okousaly myši - protože se ví, že otec je relativně bohatý, tak nás často navštíví zloději a já proto flashku když du do školy schovávám do sklepe mezi dřevo, aby ji neukradli - a tam mi ji právě okousaly myši. Otázka ale je co za 4 tisíce koupím - to bych si těch disků musel koupit 10 a to se mi nezdá.

Ak ti Windows vypise "toto zařízení by mohlo pracovat rychleji", tak rozpoznal tu flashku ze je USB2.0, a teda pravdepodobne nie je problem vo flash sticku, ale pravdepodobne je problem v tom PC (konkretne ovladace chipsetu). Pisem pravdepodobne ptz to moze byt kadeco (mozno aj USB kabel apod). Na kolkych PC si to skusal? Ake to boli PC?

Skus preinstalovat ovladace k zakl.doske/chipsetu, a hlavne ak pouzivas nejaky USB predlzovaci kablik tak ho vyhod a zastrc ten USB stick dozadu do USB konektora ktory ide priamo z motherboardu. V spravcovi zariadeni si skontroluj ze tam mas aj okrem beznych UHCI/OHCI (USB1) aj EHCI(USB2) controller.

Je mozne ze to je aj problem samotneho USB sticku ale bolo by to pri tejto hlaske dost divne.