Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB flash disk jede jako USB 1

Zničehonic mi můj USB flash disc začal na všech počítačích chodit rychlostí USB 1 a Windows hodí hlášku "toto zařízení by mohlo pracovat rychleji...". Je to na reklamaci nebo se s tím dá ještě něco udělat? Podotýkám, že reklamace by mohla být problémová, protože flashka je okousaná od myší - nicméně to s problémem nesouvisí, protože to se stalo před půl rokem.

Ak ti Windows vypise "toto zařízení by mohlo pracovat rychleji", tak rozpoznal tu flashku ze je USB2.0, a teda pravdepodobne nie je problem vo flash sticku, ale pravdepodobne je problem v tom PC (konkretne ovladace chipsetu). Pisem pravdepodobne ptz to moze byt kadeco (mozno aj USB kabel apod). Na kolkych PC si to skusal? Ake to boli PC?

Skus preinstalovat ovladace k zakl.doske/chipsetu, a hlavne ak pouzivas nejaky USB predlzovaci kablik tak ho vyhod a zastrc ten USB stick dozadu do USB konektora ktory ide priamo z motherboardu. V spravcovi zariadeni si skontroluj ze tam mas aj okrem beznych UHCI/OHCI (USB1) aj EHCI(USB2) controller.

Je mozne ze to je aj problem samotneho USB sticku ale bolo by to pri tejto hlaske dost divne.