Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD > 127GB

Zdravim,

nemate nekdo prakticke zkusenosti s pripojenim HDD vetsiho nez 127GB na desku, ktera nepodporuje 48bit adresaci? Da se takto zapojeny disk pouzivat jao 127GB disk?

Lze z nej normalne bootovat? Neo cekaji jeste nejske dalsi problemy?

Desku mam ECS K7VTA3 v1.0 (VIA KT266, VT8233), disk premyslim Hitachi 160GB 7K160.

diky za nazory a zkusenosti

jo, diky- mam, kde to rozdelit.

Vzdy jsem si myslel, ze ta adresace je dana logikou HW - tj. ze mohu adresovat jen PRVNICH 127GB. To jak to adresuje system, na tom by zalezet snad nemelo ne? Ja se bavim o HW radici, system to podporuje (jsou tam XP s SP2, takze OS podporuje 48bit.)

Spis se mi jednalo, zda-li bude disk nadetekovan jako 127GB, mam pocit, ze jsem kdysi cetl o pripadu, kde system videl jen kolem 30GB... To si ale mozna pletu s necim jinym.

Takze jeste jednou - pokud to rozdelim na logice disky, mohu vyuzivat plnou kapacitu? To se mi nezda... Ale stacilo by i jen tech 127 GB.

Jinak diky.