Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Za jakou cenu pořídím uvedený počítač a programy

Dobrý den, řeším v současné době pořízení počítače, včetně náležitostí. Měl by být určen pro dceru (grafika, projektování, muzika apod.). Známý z druhé strany republiky mi zaslal svoji vlastní sestavu počítače, a částečné doplnění, co bych možná potřebovala. Nejsem schopna toto posoudit a hlavně neznám ani cenu, kolik by počítačová sestava v rozsahu, který potřebuju, obnášela. Uvádím tedy příslušnou sestavu známého, a prosím, zda mi můžete sdělit, kolik by stála, a kde je možné tuto nejlépe objednat, např.i dle požadavku zákazníka. A zároveň prosím o doporučení a rozpis vašeho návrhu, co by bylo nejvhodnější pro dané potřeby, včetně podrobného rozpisu komponentů a cen, včetně souhrnné ceny. Děkuji.
Návrh známého: Procesor - AMD Athlon X2 3800+ EE (35W),Chladič CPU - Arctic Cooling Freeze 64 PRO, Základní deska - Asus M232-MVO, Paměť - A-Data 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition CL4, Grafická karta - Palit Radeon HD2600XT 256MB GDDR3, Pevný disk - Hitachi Deskstar T7K500 320GB SATA II, Zdroj - Fortron ATX-400GLN 400W, Case - Sharkoon Rebel 9 Economy nebo Thermaltake Wing RS100 nebo COOLERMASTER Elite 330, Lepší klávesnice, Kvalitní myš (na grafiku potřeba),LCD monitor na grafiku min.19" s nižší odezvou (max. 8 ms) a velkým kontrastem (2000:1 a víc), nějaké to repro, takže celkem kvalitní je Logitech nebo Creative, nejlépe v provedení 2.1 – tzn. dva satelitní reproduktory a jeden subwofer - zvuk stojí za to. K počítači pochopitelně Software - Systém Windows (Vista či XP).
Vzhledem k tomu, že se chce dcera zabývat grafikou - Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, příp.kreslit v AutoCAD - jaká je cena za tyto jednotlivé programy?
Děkuji.
[mod]Z došlé pošty vložil (Rce)[/mod]

Pokud se za "zabývání se grafikou" má považovat výdělečná činnost (tedy nemožnost použití školních verzí), je klidně možné, že cena jen za uvedený software (Adobe, AutoCAD) hrubě přesáhne 100.000Kč...

Pokud by se jednalo o školní licence, dá se soft pořídit podstatně levněji (za splnění příslušných podmínek), např.: http://obchod.digitalmedia.cz/eshop/katalog.aspx?ka t=addp (záložka "Školní") - ale nedá se na tom (legálně) vydělávat.

Na grafiku a CAD bych spíše bral grafárnu Matrox (pokud jen 2D, Matrox je perfektní na 2D), jenže já nemůžu posoudit, protože jsem skalní GTAčkář (zatím jsem nevynechal jedinou verzi) :-) a tam se s výjimkou GTA 1,2 bez 3D neobejdu a tak mám ATI Sapphire Radeon 9600XT AGP a San Andreas je paráda! Jinak, pokud se chce dcerka grafikou zabývat profesionálně, kupte DVA monitory a dejte je vedle sebe. Na jednom monitoru bude paleta barev a nástroje, na druhém vlastní výtvor a i letecké simulátory budou vypadat skvěle :-D. Ale nechci Vás ukecat k Matroxu, protože VÝKONNÉ Matroxky jsou celkem drahá díla, kvalitní pod 12 litrů nenajdete.

Pracuji v CADu asi 10 let, nebo víc?

na CAD a grafiku, rozhodne by som uvažoval aj nad tabletom

V DOSu byl tablet pro AutoCAD podstatnou výhodou. Teď, čím je tento program více "Windows friendly" je podpora tabletu čím dál tím mizivější. U Adobe to může být jinak.

DVA monitory a dejte je vedle sebe. Na jednom monitoru bude paleta barev a nástroje, na druhém vlastní výtvor

Potvrzuji - celou tu dobu používáme grafiky od Matroxu a teď místo tabletu používám dva monitory.