Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem www stránky a .ccs

Zdravím ještě znovu,
potřebovala bych poradit s "přenastavením" www stránek a .ccs.
Jak jste mi radili s písmenama a dánštinou, tak známý to zkusil předělat a povedlo se, ale zase mu zmizely čáry v menu:
alder.htm
Tak se ptá, jak je tam dát zpátky nějak šikově přes .ccs, aby nemusel na každou stránku zvlášť... Jde to nějak?
Tady je to původní: www.hamsterland.dk
Díky Jana :-)

Jujky,
no tak asi .css :-[.
No, tam je vlevo menu, ale nevím, jestli se vám zobrazuje - je tam 14 položek Forsiden - Links a jednotlivé "položky" jsou v tabulce a orámované. Po předělání rámeček zmizel. Předělal kódování písma jen u jedné stránky: alder.htm a na ostatních rámeček (tabulka) menu položek zůstal.
A hlavně jsem si také všimla, že třeba to orámování, co jsem vyrobila na svoje www stránky některé prohlížeče ignorují - zobrazují se jen v IE, co vím jistě a nezobrazují se ve Fire Foxu. Já jsem svoje www vyráběla v MS Frontpage 2000. A popisky obrázků po najetí myší to samé... čím to je?
riky.htm - mám head menu a body krásně orámované černým rámečkem a ve Fire Foxu nic... :-(

Vám to printnu, jak to vidím já na těch dánských stránkách...

[http://img.kralici.cz/krecci/alba/08c9d01929b810a8c 1e0.jpg]

[http://img.kralici.cz/krecci/alba/08c9d019360610b14 1e0.jpg]

Na té dánské stránce nevidím žádné menu (ve Firefoxu). Což je podle mne docela závažná chyba, takže by si měl nejdřív opravit tohle a pak se zajímat o nějaké orámování.

Na tvých stránkách používáš rámy. A na hlavní stránce (riky.htm) v definici FRAME máš orámování, což Firefox nepodporuje. Správné řešení by bylo rámeček nadefinovat v souboru head.htm.

O.K.,
zase jste to odhladli kluci, jste fakty úžasní :-)
Je to dělané jako javascript a je to odněkud stažené. Ale je to už trošku postarší, nepřizpůsobené jiným prohlížečům. Tak se Dán koukne odkud to sebral a prý tam mají novou verzi pro nové prohlížeče, tak na to mrkne a zkusí to předělat. BTW není to špatné, mít menu na www udělané v javascriptu? Asi ne, že?
Napíšu až to předělá, jestli to už vypadá O.K. a jestli bude ještě pořád problém s orámováním ;-).
Díky mocinky i za něj (neumí česky :-)) Jana
P.S. Zdá se, že v Dánsku nemají takové experty jako my v ČR a SR :-D - jste prostě nejlepší!!! Huráááá Vám všem!!! a sláva!!!

Zastávám názor (a jistě nebudu sám), že udělat v javascriptu menu je blbost. Menu je podstatná část stránek a musí být dokonale přístupné ze všech prohlížečů za jakýchkoli okolností. Hlavní brzdy u javascriptového menu:
* lidi, co mají vypnuté javascripty jej nevidí
* při nějakém špatném vložení jej zase nevidí ani ti, co mají javascripty zapnuté (tento případ - viz obrázky nahoře)

Javascript by měl být pro věci ne tolik podstatné.

Ale aby to nevypadalo, jako že "kážu vodu a piju víno", také jsem kdysi menu v javascriptu udělal (2003) a nechce se mi to předělávat. Dnes bych to už doufejme ukecal bez vyjížděcích podmenu.
aima.cz