Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Redukce pro disk: 2,5'' -> 3,5''

Dobrý den,

potřeboval bych pomoci se zapojením redukce, která mi umožní dát notebookový pevný disk o velikosti 2,5'' do klasického PC, kde se užívají 3,5'' disky. Bohužel si ale nejsem jist, jakým směrem mám danou redukci zapojit, protože to jde oba směry a mám strach, abych to nevypálil. Níže v obrázku je popsána moje situace.

Všem moc děkuji za každou radu.

Vláďa

Obrázek:

hddrp1.png

Zapaja sa to vzdy tak ze napajanie (na 2.5" strane) ide na piny 41-44, teda na opacnu stranu ako je pin1.

Este stale to nie je jasne? Ak nieco nie je jasne tak sa pytaj konkretne - co konkretne pred sebou vidis a co na tom nechapes.

P.S. aha az teraz som si vsimol ten obrazok - ano zapaja sa to tym sposobom A)
Tie 4 oddelene piny su jumpery (na nastavenie slave apod), tam sa kabel nezapaja. Vedla nich na kabli je spravidla u 2.5" diskov pin1, takze draty od napajania pojdu na druhy koniec (na stranu ktora nie je pri tych jumproch). Takze A)

Inac dufam ze tam budes vediet zapojit potom 3.5"kabel. Pin1 (farebne(cervene) oznacena zila) ide potom na opacnu stranu ako je to napajanie. Do dosky si pozri kam ide pin1.

P.S. este niektore 3.5" kable maju jednu dieru zacpatu, ak mas taky kabel tak ten prislusny pin na redukcii ohni na bok alebo mozes aj odcvaknut, len pozor nech neodcvaknes iny pin :-D

To je ok.
Nepisem ze redukcia ma zaliatu dieru ale 3.5" kabel (niektore) ma jednu dieru zaliatu. Redukcia kedze je z ciny ma niekedy na strane 3.5" vsetky piny takze do nej niektore 3.5" kable nejdu vobec strcit :-) vtedy treba odstranit ten pin ktory vadi (ale az si budes isty ze to zapajas spravnym smerom), alebo pouzit 3.5" kabel ktory nema zacpatu tu dieru.

Zapajal som 2.5" disky uz 100x, vsetky to maju rovnako (zrejme kvoli lahkej vymene v notebookoch za iny disk).
Este nieco, bez jumprov su 2.5" disky master. Ak ho chces mat slave tak si treba najst na www.wdc.com ze ktore z tych 4 osobitnych pinov treba spojit aby bol slave.
http://support.wdc.com/images/kb/4-Pin_JumperBlock. JPG (spojis piny A-B a bude slave). Idu tam specialne mensie jumpre, nie tie co idu do motherboardu.

@MM.. Chtěl bych ti moc poděkovat za tvoji obětavost a skvělé rady. Tento příspěvek píši už v systému na tom 2,5'' pevném disku v klasickém PC. Vše proběhlo bez problémů podle tvých doporučení, takže můj dotaz je vyřešen.

Ještě jednou moc díky, hodně mi to pomohlo.

Zdravím,
V.