Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj EUROCASE 480W-HLUCNOST

Dobry den chcel by som sa spytat ze ci by mi vydzal zdroj EUROCASE 480W keby som sneho odpojil ventilator bo je strasne hlucny a neuveritelne mi vadi...moja zostava: AMD Athlon 3000+, MB sock. 754, 2x512MB DDR CL2,5 Kingston, Leadtek 7600GT PCe,80GB HDD,FDD,Citacka pam kariet, TV karta Leadtek DTV 2000 H do PCI...to by malo byt vsetko myslim ze nemam velku spotrebu tak by to mohol zdroj vydzat aj bez "chladenia"...inak ten ventilator ide stale na max aj ked je PC v klude ale asi sa ani necudujem kedze je to EUROCASE tak tam asi ziadna regulacie nieje....DAKUJEM

Az ti ten zdroj po dalsom polroku ked budes hrat dlho nejaku narocnu hru v lete ked bude 30°C kvoli prehrievaniu zhori a odpali cely PC, tak vtedy to budes mat vyriesene :)

Je to dost individualne, zavisi ci je vzadu na kejse dalsi vetrak, aka je teplota v kejse, aky to je konkretne vetrak (ake otacky ma a aky prud vzduchu vytvara pri tych 7V), moze to stacit chaldit ale nemusi to stacit, neradil by som to vseobecne. A zapojenie medzi 12V a 5V z bezpecnostnych dovodov zasadne neodporucam. usetris jeden odpor alebo stabilizator za 5 Kcs a v pripade nejakeho skratu 12V->5V sa odpali PC za 30tisic.

Dlasia vec je ze vrtat sa v zdroji moze podla §neviemkolko len osoba znala, tiez by som vseobecne neradil otvarat zdroj a cokolvek tam prepajat, hlavne ak z tej jeho otazky vyplyva ze o elektrotechnike pravdepodobne nema ani sajnu. Ak sa clovek vyzna tak nepotrebuje radit a vie si vetrak spomalit, a slusnejsim sposobom a nie zapojenim 12V na 5V.