Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod mpeg2 do...?

Ahoj kolegáčci, zejména vy multimediální. Právě řeším filozoficky, prakticky a pragmaticky následující problém. Mám spoustu filmů na DVD (zejména ty, co jsou v trafice za cca 40 Kč) a řeším, do jakýho formátu (a jakým SW) je převést.

Požadavky:
1) Konverze do novýho formátu relativně rychlá, cca 1-1,5*"doba filmu" max.
2) Rozumný formát, zejména "do budoucna".
3) Pokud možno 1 průchodovou konverzi, takovou aby
3a) datový tok dostatečně velký, aby nedocházelo ke kostičkování
3b) kvalita nemusí být nutně extra blízká originálu, ale velmi slušná ano
3c) relativně nízké nároky na přehrání filmu (i na "slabším HW); naopak pro konverzi (překódování) můžu použít dostatečně vybavenej PC
4) (podstatně) menší datová velikost výslednýho filmu (podstatně je pod 50 %).

Další podmínky: WinXP, free/trial aplikace.

Momentálně zkouším překódování pomocí VLC, ale nedaří se mi najít rozumnej formát tak, aby nedocházelo ke kostičkování a přitom výsledná velikost byla "malá".

Výsledkem má být jednak DVD s více filmy (třebaže nemusí jít nutně o DVD strukturu) a pak chci filmy ukládat (dočasně) i na paměťovou kartu 2 GB (rád bych 2 filmy současně).

Nechci strávit převodem filmu a jemným nastavováním parametrů extra dlouhej čas, za to mi to nestojí. Vím o tom, že někdo takhle kóduje film přes noc, ale tomu se hodlám vyhnout. V úvahu připadá překódování desítek filmů. Uff...

Pavel

1) lze osetrit dostatecne vykonnym PC :-)
2) nejake vyhrady k Xvidu? Mimo Xvid, DivX, Mpeg2 a nekomprimovane AVI neni nic tak zavedene, aby to vydrzelo "do budoucna"
3) na solidni nekostickovane vysledky pri 1 pruchodu a rozumne velikosti muzeme zapomenout, nastesti nektere nastroje za nas provedou oba dva pruchody. Trva to sice dele, ale viz 1 :-)

Jeste me napada, jestli jsou to filmy s titulkama nebo ne? I ty se sice daji snadno grabnout, ale vetsinou se to neobejde bez zdlouhave korektury, an spousta filmu ma titulky podivne.