Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevalidní dokument html

Ahoj rozhodl jsem se validovat moje stránky na validator.w3.cz . Měl jsem tam asi 30 chyb. Všechny jsou pryž až na tyto 2:

<TD width="225" valign="top" align="center" background="index_soubory/pozadi.jpg">

<FONT FACE="Verdana" SIZE="3" COLOR="Black" align="center"><B>MENU:</B></FONT>

U prvního to má chybu v tagu background="index_soubory/pozadi.jpg"
A u druhýho to má align="center"
Kdyby chtěl někdo nahlédnout hlouběji do zdrojáku, nechť jde na index.html(ostatní budu validovat potom(budou mít tutovka stejný chyby, protože jsou všechny dělaný podle vzoru mustr_prazdny.html

Ale je to mnohem mnohem lepší.
Základní problém u toho obrázku vidím v jeho velké šířce. Tobě se třeba na rozlišení 2900x2500 dokonce roztáhne (proto ho vidíš hnusně), ale my chudáci, co máme jen 1024x780 jej máme bez vodorovného posuvníku pravděpodobně proto, že tam máš width 100%, nebo tak něco (nekoukal jsem) ale zase nevypadá špatně (zmenšené vypadá lépe). Když musí měnit prohlížeč velikost obrázku, je to vždy na ovno. Měl bys tam dát obrázek a v kódy uvádět jeho rozměry, aby to už prohlížeč nemusel měnit.
Já bych to udělal asi tak, že bych to nařezal na třeba 5 obrázků, které by se vešly vedle sebe do šířky 780px a na velkém monitoru by se "rozprostřely" po celé šířce.

Samozřejmě, že to být nemusí. Záleží na tom, pro koho ty stránky děláš. Pokud pro sebe a několik svých známých, co mají velké monitory, tak je to fuk. Ale pokud pro neznámé návštěvníky s neznámými monitory, je velmi nepříjemné číst stylem, že se šoupe vodorovným posuvníkem ze strany na stranu nakaždém řádku.
Když se to někomu udělá (ten posuvník) a nemůže číst, z webu ti uteče, ani si jej celý neprohlédne a už se tam nevrátí.
Dyk si to otestuj jednoduše. Vlez si ve FF na ty své stránky, do adresního řádku napiš javascript:resizeTo(800,600) a stiskni Enter. Okno se ti zmenší na tuto velikost. S ikonami na Ploše to nic nemá.