Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola chyb Disku C

Dobrý večer. Prosím o radu pro laika.
Provádím Kontrolu chyb na disku "C".Program CHKDSK ověřuje data souboru ve fáze (4z5),zde vždy proběhne 10% - a dále je to nepostupuje dále během 60 minut se nic neděje (jako by bylo stuhnutí. Tato zkušenost a zkouška se děla 2x zasebou.Po prvních 60 minutách čekání jsem PC restartoval.Jinak jiných změn v chování jsem nezaznamenal.Prosím kde je chyba a zda jako laik jí mohu odstranit. Děkuji.
OP. Win.XP

na bezne pouziti se oprava chybných sektorů nepouziva - tato volba kontroluje cluster po clusteru a testuje ho jestli je v poradku - jestli mas kuprikladu nejaky 160ti gigovy disk tak to muze delat dny.
---
novejsi disky (dnes uz pravdepodobne kazdy) obsahuji technologii s.m.a.r.t . existuji utilitky ktere ti pomoci teto technologie naznaci jak na tom disk je. magazin.slunecnice.cz.
----
popripade muzes pouzit scandisk jinych vyrobcu