Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na PDF.

Dobrý den. Koupil jsem si knihu a chtěl bych jí naskenovat a vytvořit prezentaci v PDF. Poradí někdo jak na to?
Díky moc.

Já vím, že je to jak přispívat do včerejších novin (když je tam to zatržítko "vyřešené"), ale nedá mi, abych neupozornil na skvělý sw Zoner Photostudio 7/8/9, kde lze naskenovaný text (obrázek.jpg) upravit "oříznout/expozice/šum/klonovacím razítkem opravit fleky/ a pod." a následně přes volbu
Menu-->publikovat-->spořič papíru (nastavit parametry pro A4)-->vložit -->export do PDF--> ..... vyrobit ze scanovaného dokumentu perfektní PDF a hlavně není to obrovská "řepa", jakou ze skenovaného textu dokáží do PDF převést třeba scanery HP.
Já si tímhle "domácím" sw občas vypomůžu ve "firmě - i když bych asi neměl", když se po mě chce odeslání mizerně okopíroaného textu v el. podobě a pod. Stačí na to Trial na www.zoner.cz

Pokud nechci do textu zasahovat, tak nevidím důvod pro převod přes OCR. Notabene mám zkušenost s AbbyFineReader7, kde výsledky rozpoznávání textu z PDF byly podstatně lepší, než přímým čtením přes scaner (možná za to mohl scaner ... nevím), ale pořád si myslím, že pdf je dobrá a trvanlivá volba.

Pokud chci text číst např. na PDA, jsou mi skeny ve formě obrázků na 2 věci :-(
Co se týká OCR, pochybuju, že by ABBYY měl horší výsledky z přímého skenování než po skenování + po kompresi JPG v PDF. Řekl bych, že to bylo nastavením. Záleží na předloze, někdy je vhodnější skenovat ji jako černobílou (u kvalitné předlohy), u méně kvalitní je lepší to skenovat ve stupních šedi.
Než se pustím do celé knížky, tak si vyzkouším různé možnosti skenování + OCR na jedné stránce a teprve až pak ze sebe udělám skenovacího robota.