Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Winfast a widescreen LCD

čau lidi potřebuju poradit s winfastem 2 mam širokoúhlý LCD mam problém v poměru stran ted mam roztáhnutý obraz 4:3 na celou obrazovku (16:10) těšil jsem se že nova bude vysílat v 16:9 to je sice pravda ale ty blbci to vysílaj i z okrajema takže zase 4:3 když mam spavný poměr tak mam děsný okraje ze všech stran a winfast to umí roztáhnout jen přesně na obrazovku potřebuju to zkrátka roztáhnout jenom do stran. Nemáte někdo nějaké řešení?

Pohraj si s nastavením monitoru a hlavně nezoomuj a nedeformuj původní formát...Pokud máš tv signál přímo do monitoru, tak si stačí pohrát s nastavením u něj, pokud máš signál přes tv kartu nějakou, tam taky zkontrolovat a musí to bejt ok a jestli sem tam nějakej pořad se v tom zobrazení nebude zobrazovat, jak bys chtěl, tak bych to chápal, že zatím nějaký to přepínání tv formátu asi bude, u některejch typů pořadů, hold sou to nějaký začátky a hned na plno všechno taky nejde asi...

Kabelovka jede jako analogová televize (jestli to není DVB-C - ale v tom případě by se ti to mělo přepnout samo), takže černé okraje jsou součástí obrazu a musel bys je odzoomovat.
Asi bych se tím netrápil - až budeš mít anténu, tak přepneš na digitál a tam už problém nebude.
Jestli to chceš přesto řešit, můžeš zkusit třeba MyTheatre nebo MediaPortal, jestli nemají lepší možnosti nastavení formátu obrazu.
Anebo nějaký přehrávač s volbou "Open capture device", třeba VLC - tam půjde výřez/zoom nastavit určitě, ale horší je to s komfortem ladění a přepínání programů.