Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s mikrofonem

Koupila jsem si nová sluchátka s mikrofonem, ale ten nefunguje. Sluchátka fungují bez problémů. Mikrofon je vzadu zapojen do správného výstupu, SoundMAX mi po jeho zapojení i oznámí, že je zapojený, takže tady problém není. V nastavení zvuku (ve Windows XP) jsem mikrofon zesílila, nastavila hlasitost...
Mikrofon jsem vyzkoušela zapojit do jiného PC a fungoval v pohodě. Když sem do toho mého PC zapojila jiný mikrofon, choval se stejně jako ten můj - tzn. nefungoval.
Prosím o radu, vážně už nevím, kde co nastavit. Prolezla jsem několik diskuzí na tohle téma a nikde jsem nenašla něco, co by mi nějak pomohlo...

Tak měl jsem ten samý problém se SoundMAXem a díky této diskusi, konkrétně příspěvku MM Tank, jsem to vyřešil. V "mixážním pultu SoundMax" v sekci Playback stačí u mikrofonu kliknout vedle kontrolky vypnout/zapnout na malý obdelníček. Dostal jsem se na 2 zaškrtávací políčka a tam stačilo zrušit zaškrtnutí "Front Mic Select".
A vše funguje, jak má. Díky, MM Tank.