Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s mikrofonem

Koupila jsem si nová sluchátka s mikrofonem, ale ten nefunguje. Sluchátka fungují bez problémů. Mikrofon je vzadu zapojen do správného výstupu, SoundMAX mi po jeho zapojení i oznámí, že je zapojený, takže tady problém není. V nastavení zvuku (ve Windows XP) jsem mikrofon zesílila, nastavila hlasitost...
Mikrofon jsem vyzkoušela zapojit do jiného PC a fungoval v pohodě. Když sem do toho mého PC zapojila jiný mikrofon, choval se stejně jako ten můj - tzn. nefungoval.
Prosím o radu, vážně už nevím, kde co nastavit. Prolezla jsem několik diskuzí na tohle téma a nikde jsem nenašla něco, co by mi nějak pomohlo...

Mám ten samý problém akorát s tím rozdílem, že se mi to stalo zničeho nic. Na Silvestra jsem tak do půl páté kecal s lidma na Skypu, pak jsem šel ven, příjdu a mikrofon nejde. Dnes jsem přeinstaloval počítač a čekal jsem že to bude OK, ale není, je to furt tak jak to bylo, nastavení mám všechno správně. Neporadil by někdo?:-|

Kdyz vidime tady ten obrazek ovladaciho panelu SoundMax tak si rikam, ze jsem to uz nekde videl. U kamarada, kdyz si stezoval ze mu nejde mikrofon ( nejaka integrovana zvukovka, stejny ovladaci panel ). Navic jsem zjistil, ze ackoli je zapojena 5.1, tak hraje jen predni par ( stereo ) a to jeste jaksi plechove. Ani po trech hodinach laborovani jsem neprisel na to, jak zprovoznit tento zazrak techniky aby fungoval. Reseni nakone bylo jednoduche, koupe normalni externi zvukove karty a trada... vsechni chodi jak ma.

No není to úplně pravda... Mám Creative X-fi Xtreme Gamer a uz 2 dny řeším naprosto stejný problém, v testu zařízení se to chová jako by mikrofon vůbec nebyl zapojen, zkousel jsem jiný ale ten taky nefunguje, u sousedu ten muj zase funguje, nevim co s tim dělat ...

Mikrofon strcit do spravnej diery a spravne si nastavit vo Win mixer (zaznam) a ovl.panely - zvuk vybrat spravne zariadenie pre zaznam, vsetko uz bolo napisane. Dalsia vec je ak ma integrovana zvukovka len 3 stereojacky tak si nastavit vo Win reproduktory len 2.1 (nie 5.1) ptz u 5.1 su vsetky konektory vystupy do repro. U externej zvukovky to moze byt inac (konektory s 3kontaktami), pozriet si navod ku zvukovej karte.
Ak mas na doske aj integrovanu zvukovku a aj externu v PCI slote, tak tu integrovanu mozes aj vypnut v BIOSe (AC97 alebo Azalia audio).

Uz jsem to vyresil, na zvukové karte byl spatne pripojen predni panel (který je z boku na case), kde se muzou strcit sluchatka a mikrofon a proto to nefungovalo, toto muze byt duvod i u ostatnich. (mikrofon jsem pripojoval ze zadu, ale spatne zapojeni toho predniho panelu to nejak rusilo)

Na tom tvojem obrázku je v horní půlce sekce playback a v ní hlasitost mikrofonu. vedle vpravo níž je takový okýnko na to klikni zapni 20db boost a zapni ten mikrofon (ťukni na červenou tečku pod jezdcem hhlasitosti). Měla by ses slyšet díky zpětné vazbě-pro kontrolu. Pak to můžeš vypnout.

Tak měl jsem ten samý problém se SoundMAXem a díky této diskusi, konkrétně příspěvku MM Tank, jsem to vyřešil. V "mixážním pultu SoundMax" v sekci Playback stačí u mikrofonu kliknout vedle kontrolky vypnout/zapnout na malý obdelníček. Dostal jsem se na 2 zaškrtávací políčka a tam stačilo zrušit zaškrtnutí "Front Mic Select".
A vše funguje, jak má. Díky, MM Tank.