Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cr-rom

v biosu se neobeví cd-rom po restartu se obevila ale pc se seká při načtení windows a cd.rom čte podivně cd...čim to je?2x se neobevila napotčetí už ano

A jakým jazykem mluví Tvůj kmen, já jsem otázku přečetl bez problémů a Tvoji odpověď při troše dobré vůle jsem taky zvládl, bohužel není k tématu. Moje reakce sice taky není k tématu protože tomu nerozumím, ale cítil jsem potřebu reagovat na "buzeraci" ke které není důvod.

to neni buzerace to je proste spatne napsanej dotaz

v biosu se neobeví cd-rom po restartu se obevila ale pc se seká při načtení windows a cd.rom čte podivně cd...čim to je?2x se neobevila napotčetí už ano

cozpak na toto se da rozumne odpovedet?
proc uzivatel neuvede nejake rozumne pruvodni info:
priklad:po spadnuti pojistek,vypadku proudu,jentak se po restartu PC (deska,verze windows)
neukaze (nedetekuje se)v BIOSu.
windows nezname verze ji nacte ale nelze na jednotku pristoupit
---
pak se da terebas odpovedet - koukni se do spravce zarizeni neznameho win a odeber jednotku
v biosu udelej autodetekci
vyndej jednotku a zkus v jinem pc
.....

Podobnou hatlaninou pisal dotazovatel. Dotazu/popisu problemu nerozumiem a myslim ze nerozumie nikto.
Ked mozem tak dedukovat z toho co som vyrozumel z otazky, tak to bude najskor problem v kabli k CDROM alebo vadna CDROM mechanika (skusit iny kabel aj napajaci aj datovy, skusit inu mechaniku), plus este sekanie Win moze byt ta CDROM ale aj iny HW problem, az zacne dotazovatel pisat nejakym normalnym jazykom a napise co vsetko ma na tom ATA kabli zapojene a ako, ci su spravne jumpre master/slave, ak je samotne zariadenie na ATA kabli tak ci je na konci kabla, ci je 80zil.kabel spravnou stranou v zakl.doske, odkedy mu to robi, kedy presne sa Win seka, co s PC robi predtym nez sa to sekne, ako casto sa to seka, ci uz skusil nainstalovat nanovo Win, tak sa snad bude dat napisat k tomu viac.
http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz

děláte ze me uplného mentála....Psal jsem ve spěchu....Mam dvd-R na ide kabelu na prvn pozici....HDD mam na druhé pozici a modrý konec samozžejmě ten správný je v základní desce....vše do dnes fungovalo jak ma...dvd-r mam na prostředním jumperu...předpokládám na slave...a hdd na master...nevím jestli v tom hraje nejakou roli to že hdd je uprostřed na kabelu a dvd-rom na začátku.ale jinak to nejde...doposud vše šlo jak ma...ale dvd-se nezobrazuje v biosu...ale přesto čte...dvd-rom šla vysunout až cca po 5minutach..teprv začla reagovat...po 3restartu už se v biosu ukázala...ale při klinutí na ikonu s dvd-rom naskočí vedle kurzoru přesípací hodiny a ps se sekne....takto se to stalo asi 5x tet to vypadá že je vše ok..nevím co si o tom mam myslet.....