Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cr-rom

v biosu se neobeví cd-rom po restartu se obevila ale pc se seká při načtení windows a cd.rom čte podivně cd...čim to je?2x se neobevila napotčetí už ano

děláte ze me uplného mentála....Psal jsem ve spěchu....Mam dvd-R na ide kabelu na prvn pozici....HDD mam na druhé pozici a modrý konec samozžejmě ten správný je v základní desce....vše do dnes fungovalo jak ma...dvd-r mam na prostředním jumperu...předpokládám na slave...a hdd na master...nevím jestli v tom hraje nejakou roli to že hdd je uprostřed na kabelu a dvd-rom na začátku.ale jinak to nejde...doposud vše šlo jak ma...ale dvd-se nezobrazuje v biosu...ale přesto čte...dvd-rom šla vysunout až cca po 5minutach..teprv začla reagovat...po 3restartu už se v biosu ukázala...ale při klinutí na ikonu s dvd-rom naskočí vedle kurzoru přesípací hodiny a ps se sekne....takto se to stalo asi 5x tet to vypadá že je vše ok..nevím co si o tom mam myslet.....