Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disketova mechanika nefunguje...

Dobry den.. potrebuji zprovoznit disketovku floppy na windows xp,deska asus kt600.
Mam tri kusy ani jedna nefunguje je mi to divne ze by byly vsechny pokazene.
Sviti,toci se ale pise to ze nemam naformatovanou disketu kdyz dam formatovat tak pise ze tam neni disketa..

Nevite co muzu jeste zkusit?

dekuji

Asi trochu pozdě ale třeba se někomu může hodit :-)

Vážení měl jsem stejný problém, je to na 99% způsobené tou disketou, prostě jich vyskoušejte více.

Jinak:

1) Zkontrolovat kabely

2) Koupit novou 3V baterku ( pokud máte staré PC )

3) Resetovat CMOS ( vytáhnout 3v baterku na min. 5 minut )

4) Nastavit Bios na default ( tuším F5 a F10 uložit )

5) Zkusit vyměnit disketovou mechaniku

6) Koupit nové PC - tohle snad bude fungovat, jinak nevim :-)