Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebok a WIn Vista

Chci si koupit notebok,ale skoro na vsech je jiz nainstalovany OS WIN VISTA.
Chtel jsem se zeptat zda je lepsi tento OS Vista nahradit legalnim Windows XP(vim ze to jsou penize navic)ale jde mi predevsim o kompatibilitu
Na natu vetsinou ctu ze vetsina programu pod Vista nebezi ze musim bud zakoupit novejsi verzi nebo cekat az nejaka novejsi verze vyjde.
Jaky je Vas nazor.Vim ze je to nekonecne tema,ale urcite mi Vase nazory pomohou
Dekujhi

Opravdu je to problém. Chcete-li XP, je lepší vybrat nějaký typ, který se prodává bez OS a dokoupit je k tomu zvlášť (např. je dost typů od firmy ASUS). Dost nových NB XP záměrně nepodporuje díky SATA řadiči, který nelze v BIOSu přepnout do módu, který XP potřebují (někdy vydá výrobce upravený BIOS, ale ne vždy, např. Acer). Celkově si myslím, že Visty podporují většinu běžného SW a neměl by nastat nějaký větší problém. Odstranily se už i některé chyby (např. kratší výdrž na baterky). Není-li problém v penězích, kupte si NB s 2 GB RAM a Visty, jinak asi něco slabšího s XP (netuším v jaké cenové hladině se rozhodujete).