Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo je maďarská notácia?

Hľadám definíciu, ale nenašiel som nič priame. Viem len, že to súvisí s typom premennej v názve a že sa to vraj používa v C. Mám jednu knihu o C#, kde je poznámka pre programátorov v C++ a píše sa tam, že nech nepoužívajú maďarskú notáciu a že ostatným vysvetľovať nebude o čo sa jedná, pretože sa to týka hlavne programátorov v C++. Možno to používam aj ja, ale neviem, čo to je. Google ani Wikipedia mi nepomohli.

takže to je niečo ako btnCancel, edtText, atď. A čo je na tom zlé? Akože pochopím, že u32Number je blbý názov, ale pri vhodne navrhnutom programe sa typy premenných nemenia. Označujem za vyriešené. Odpoveď na pôvodnú otázku som dostal.

Dnes už je to překonané. Význam byl pro jazyky typu VB, kde nebyla typova kontrola a podle nazvu jsi mohl poznat, co je to za proměnnou: gsJmeno = globalni stringová
pak se ale dostavas do extremu: rgfpBalances : array of floating-point values

Pro Delphi existovalo krásně napsané PDF, jak pojmenovávat proměnné, procedury, funkce, co by které jméno mělo vyjadřovat (stav, činnost, ...)
Osobně si taky pojmenovávám objekty eEdit, cCheckbox, fForm, rRadiobutton, abych se v tom vyznal, ale už neuvozuju proměnné typem apod.