Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo je maďarská notácia?

Hľadám definíciu, ale nenašiel som nič priame. Viem len, že to súvisí s typom premennej v názve a že sa to vraj používa v C. Mám jednu knihu o C#, kde je poznámka pre programátorov v C++ a píše sa tam, že nech nepoužívajú maďarskú notáciu a že ostatným vysvetľovať nebude o čo sa jedná, pretože sa to týka hlavne programátorov v C++. Možno to používam aj ja, ale neviem, čo to je. Google ani Wikipedia mi nepomohli.

takže to je niečo ako btnCancel, edtText, atď. A čo je na tom zlé? Akože pochopím, že u32Number je blbý názov, ale pri vhodne navrhnutom programe sa typy premenných nemenia. Označujem za vyriešené. Odpoveď na pôvodnú otázku som dostal.