Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa LCD monitora a rady

Ahjote zas, tak ešte by som potreboval aj pár rad ohľadom LCD monitora čo is chcem kupiť:

Otázka č.1:
Je veľký rozdiel medzi 2ms a 5ms odozvou ??
(osobne mam LCD s 5ms odozvou, a niejak problemy nevidim, čo vy na to?)

Otázka č.2: Čo poviete na značku LG čo sa týka LCD monitorov ??
(osobne mam LCD LG a som s nim by som povedal uplne spokojny)

Otázka č.3: Kontrast ? Aký by to chcelo aby som bol ako normálny užívateľ spokojný?
(osobne mam LCD s kontrastom 2000:1 a zda sa mi to vpohode, je 3000:1 nieja oveľa lepšie? a naopak 700:1 také strašné ?)

PS: je ešte niečo čoho by som sa mal vyvarovať, alebo čo by som si mal všímať? ...

..vopred vám dakujem za odpovede, fakt mi pomôžete =))

..aa PS: nebude mať starší PC so staršou grafikou problem s monitorom nie? ..ak by bol širokouhly a s veľkym rozlišenim nie? (AMD 1,8Ghz, 256 MBRAM, 128MB VGA)

mam LCD LG a som s nim by som povedal uplne spokojny

V tom případě bych si koupil ještě jeden stejný.

Nikde nevidím požadovanou úhlopříčku ani cenu. Kupovat monitor podle reklamních údajů výrobce je nesmysl. Je potřeba vidět, nebo alespoň pročíst nějaké recenze či doporučení. Třeba tady je toho taky dost.

Mam LCD LG L2000C tu je recenzia default.aspx

1, mam 8ms a vsetko ide v pohode (filmy, 3D strielacky)
2, LG je koncern LG-Philips
3, kontrast 2000:1 a viac je skor reklamny tah na neznalych uzivatelov.

Doporucujem sa skor orientovat na technologiu LCD panelu. Novsie technologie (PVA/MVA, S-IPS) maju jednoznacne lepsi obraz ako najstarsia TN technologia (aj ked EIZO aj TN vyraba velmi dobre).

Otázka č.1: Je veľký rozdiel medzi 2ms a 5ms odozvou ??
Odpověď č.1: Pokud LCD monitor má obnovovací frekvenci 60Hz, pak zobrazí přesně šedesát obrázků za vteřinu. V pohybující scéně tedy nemůže zachytit rychlejší změny jak jednou za 16.6ms, pokud výrobce udává kratší dobu jak 16ms a je pravdivý, nemá to již velký význam pro zobrazování. Mimochodem, z tohoto důvodu se již objevily 100Hz LCD televize.

Otázka č.2: Čo poviete na značku LG čo sa týka LCD monitorov ??
Odpověď č.2: LG vyrábí podobně jako ostatní jiní výrobci široké spektrum výrobků od nejdražších a pravděpodobně kvalitních až po ty levné. Já osobně bych si od LG nic nekoupil, neboť udává lepší parametry než ostatní výrobci a přitom jsou evidentně horší. Jako příklad uvedu kontrast - udaj 1:3000 u LG odpovídá tak přibližně 1:600 u Samsungu.

Tak ja teraz neviem sa rozhodnuť vobec, našiel som par kuskov z ktorych by som si chcel vybrať, čo vy na to?
++++++++++++++++++++
Názov produktu: 19" LCD Samsung 931CW - 2ms, DVI, gamut, čierny
Popis: 1600:1 Dynamic (600:1), 300cd/m2, 2ms (GTG), 1440x900, Gamut 90%, 0.2835mm, uhol viditeľnosti 170°/160°, D-Sub, DVI-D, spotreba 42W, TCO'03, čierny
Cena so zľavou s DPH: 8 748,-Sk
++++++++++++++++++++
Názov produktu: 19" LCD Samsung 932GW - 2ms, DVI, širokouhlý, lesklý čierny
Popis: DC 3000:1 (1000:1), 300cd/m2, 2ms (GtG), 1440x900, uhol viditeľnosti 160°/160°, DVI, spotreba 42W, TCO'99, lesklý čierny
Cena so zľavou s DPH: 8 366,-Sk
++++++++++++++++++++
Názov produktu: 19" LCD LG L196WTQ-SF – 2ms, DVI, širokouhlý
Popis: 1440x900,300cd, 3000:1, 2ms (GtG), DVI, uhly viditeľnosti 170°/170°, TCO03, strieborný
Cena so zľavou s DPH: 7 295,-Sk
++++++++++++++++++++
Všetky su z e-shopu x-computers.sk ...neviem ak mate iny napad tak pls pisnite!

PS: moja pedstava = LG alebo SAMSUNG .... 19" (max 22") .... do 9 000,-Sk (ak by to bolo par stovka navyše a bolo by to fakt kvalitne a vyhodne tak by som ešte prihodil)

PS2: neviete mi povedať čo je to Gamut??

tak pls poradte... čo z nich by bolo najlepšie =)

Gamut v tomto případě schopnost zobrazení barev (barevné škály) někdy to nazývají nesprávně barevný prostor. Tento prvek je používán v nauce o kolorimetrii v závislosti schopnosti vnímání lidského oka rozlišit barevnou škálu (v rozsahu 380 - 470 nm). Tedy nakolik LCD nebo CRT umí zobrazit celou paletu barev, kterou zachytí lidské oko. Bohužel pro měření se používají různé metody a tak vás mohou oblafnout, tak jako 100W výkonem reproben z plastu. Tady je odkaz jestli vas to trochu zajima z oblasti foto http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_color1 .html .

cody, no to je ten problem, že vyrobcovia si môžu do parametrov napísať hocičo, a ja to nezistim že ako to je no... preto hľadam pomoc tu ;-) ..problem je, že ani presne neviem či gamut 90% je vela, malo, alebo akurat :-) a neviem ake gamuty maju ostatne lcdčka :-/ ...inak dik za objasnenie a na ten link mrknem...