Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa LCD monitora a rady

Ahjote zas, tak ešte by som potreboval aj pár rad ohľadom LCD monitora čo is chcem kupiť:

Otázka č.1:
Je veľký rozdiel medzi 2ms a 5ms odozvou ??
(osobne mam LCD s 5ms odozvou, a niejak problemy nevidim, čo vy na to?)

Otázka č.2: Čo poviete na značku LG čo sa týka LCD monitorov ??
(osobne mam LCD LG a som s nim by som povedal uplne spokojny)

Otázka č.3: Kontrast ? Aký by to chcelo aby som bol ako normálny užívateľ spokojný?
(osobne mam LCD s kontrastom 2000:1 a zda sa mi to vpohode, je 3000:1 nieja oveľa lepšie? a naopak 700:1 také strašné ?)

PS: je ešte niečo čoho by som sa mal vyvarovať, alebo čo by som si mal všímať? ...

..vopred vám dakujem za odpovede, fakt mi pomôžete =))

..aa PS: nebude mať starší PC so staršou grafikou problem s monitorom nie? ..ak by bol širokouhly a s veľkym rozlišenim nie? (AMD 1,8Ghz, 256 MBRAM, 128MB VGA)

Gamut v tomto případě schopnost zobrazení barev (barevné škály) někdy to nazývají nesprávně barevný prostor. Tento prvek je používán v nauce o kolorimetrii v závislosti schopnosti vnímání lidského oka rozlišit barevnou škálu (v rozsahu 380 - 470 nm). Tedy nakolik LCD nebo CRT umí zobrazit celou paletu barev, kterou zachytí lidské oko. Bohužel pro měření se používají různé metody a tak vás mohou oblafnout, tak jako 100W výkonem reproben z plastu. Tady je odkaz jestli vas to trochu zajima z oblasti foto http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_color1 .html .

cody, no to je ten problem, že vyrobcovia si môžu do parametrov napísať hocičo, a ja to nezistim že ako to je no... preto hľadam pomoc tu ;-) ..problem je, že ani presne neviem či gamut 90% je vela, malo, alebo akurat :-) a neviem ake gamuty maju ostatne lcdčka :-/ ...inak dik za objasnenie a na ten link mrknem...