Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mysql_connect

zdravim, potreboval by som vediet ako sa pripojit na databazu mysql. neviem rozbehat prikaz mysql_connect(). precital a hladal som o tom uz dost, no stale tomu dostatocne nechapem. mysql_connect(nazov hostitela, uzivatelske_meno, heslo) , viem ze uzivatelske_meno nie je totozne s menom pristupu na server (nazov hostitela) a teda ani heslo. co su to potom za retazce, ako ich ziskam a ako sa pripojit na databazu mysql (aj s localhost ked vyuzivam apache).

Čo znamená, že nevieš rozbehať príkaz mysql_connect - aké je presné chybové hlásenie?

Ak to padne na tom, že taký príkaz nepozná, tak musíš správne nastaviť rozšírenie pre PHP.
Ak to padne na tom, že je nesprávne meno alebo heslo, tak musíš zadať správne meno a heslo. Na hostingu sa ho dozvieš v administračnom rozhraní, prípadne niekde vo FAQ určite bude postup ako na to. Na localhoste vieš, aké heslo si zadával pri inštalácii MySQL, resp. aké sú predvolené hodnoty.

presne ako pises, hlasenie chyby je: php fatal error call to undefined function mysql_connect() in //tu je cesta .

nove php nema v konfiguracnom subore podporu, to som vedel, nevedel by si mi napisat ten skriptik , alebo nejaky odkaz kde sa to rozobera,

p.s.: konecne som dlaej, bo nemozem odskusat skripty co som napisal.

//promena
$webserwer = "localhost";
$jmenoserwer = "root"; //v nekterych pripadech muze byt prazdne zalezi na nastaveni
$hesloserwer = ""; //sem napises heslo muze byt prazdne zalezi na nastaveni
$jmenodb = ""; //sem napises jmeno Databáze

//ted dojde k navazani spojeni
$connect = @mysql_connect("$webserwer","$jmenoserwer","$heslo serwer");
//vyberes DB
if (!@mysql_select_db("$jmenodb", $connect))
{
//chybova hlaska
echo "<big><pre><b>Omlouváme se, probíhá údržba serveru...<br>&nbsp;<br>We apologize - servicing is in process...</b></pre></big>";
exit;
}
mysql_query("SET NAMES cp1250"); // prevzit codovani cestiny