Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mysql_connect

zdravim, potreboval by som vediet ako sa pripojit na databazu mysql. neviem rozbehat prikaz mysql_connect(). precital a hladal som o tom uz dost, no stale tomu dostatocne nechapem. mysql_connect(nazov hostitela, uzivatelske_meno, heslo) , viem ze uzivatelske_meno nie je totozne s menom pristupu na server (nazov hostitela) a teda ani heslo. co su to potom za retazce, ako ich ziskam a ako sa pripojit na databazu mysql (aj s localhost ked vyuzivam apache).

//promena
$webserwer = "localhost";
$jmenoserwer = "root"; //v nekterych pripadech muze byt prazdne zalezi na nastaveni
$hesloserwer = ""; //sem napises heslo muze byt prazdne zalezi na nastaveni
$jmenodb = ""; //sem napises jmeno Databáze

//ted dojde k navazani spojeni
$connect = @mysql_connect("$webserwer","$jmenoserwer","$heslo serwer");
//vyberes DB
if (!@mysql_select_db("$jmenodb", $connect))
{
//chybova hlaska
echo "<big><pre><b>Omlouváme se, probíhá údržba serveru...<br>&nbsp;<br>We apologize - servicing is in process...</b></pre></big>";
exit;
}
mysql_query("SET NAMES cp1250"); // prevzit codovani cestiny