Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhraní CD mechaniky u notebooku

Dobrý večer,
prosím o radu od zkušenějších. Je toto PICT0806.JPG standardní rozhraní CD/DVD mechanik pro notebooky? A umístění konektoru? Je víc typů rozhraní?

Proč se ptám: potřeboval bych vyměnit mechaniku ve starém ntb IBM Thinkpad 600E. Je tam DVD mechanika IBM s redukcí na UltraBay slot. Potřebuji vědět, jestli tam bude pasovat jiná mechanika než IBM.
Díky za odpovědi!
jzb

pasovat bude (95% slim ntb mechanik má shodný konektor). Důležité je ale koupit správnou verzi mechaniky, tj. správně nastavenou (nebo nastavitelnou). Každý NTB totiž má jinak CD připojené, jednou jako master, podruhé jako slave (tudíž je třeba koupit buď zase master nebo slave verzi mechaniky).

Ruční změna je sice možná, ale ne vždy jsou volně k dispozici odpovídající firmwary (FW a ruční pájení je totiž jediná možná cesta ke změně master/slave)