Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Dnes mi ukradli obě SPZ u auta :-(

Můžu si postěžovat? :.(

Včera odpoledne jsem auto zaparkovala na našem sídlišti na nehlídaném parkovišti jako obvykle. U nás není možnost parkovat jinde. Dnes dopoledne jsem přišla k autu a koukám - chybí mi obě SPZ-ky, přední i zadní ::) Sousední auto přišlo taky o obě SPZky a ještě o znak. Auto jinak poškozené nebylo, ani zámky, nic se neztratilo. Hned jsem volala policii, přijeli, zdokumentovali, učinili zápis. Nafotila jsem si to i sama, to sousední auto taky. Pak jsem se vypravila na ouřad a mám už mám nové SPZky (jiné) i malý techničák a opravenou SPZku ve velkém TP. Ještě jsem to nahlásila na pojišťovnu. Víc už asi dělat nemůžu.

Přemýšlím, k čemu někdo potřebuje kradené SPZky. K tomu, aby u benzinky natankoval a ujel bez placení? Ke spáchání nějakého trestného činu? K legalizaci prodeje nějakého kradeného vozu? atd. Lze očekávat, že dříve nebo později mi začnou chodit obsílky, abych se dostavila k podání vysvětlení, cože jsem to dělala s mým autem tehdy a tehdy ]:( Především se bojím, co s těmi SPZ-kami někdo dělal v noci, než jsem na tu krádež přišla :-(

Jsem unavená, dodělávám poslední přiznání k DPH a nevím, kde mi hlava stojí. Řeším rodinné problémy (neodkladné, jak jinak) a do toho tahle záležitost s autem 3-[ Je toho moc najednou. Tak mi prosím držte palce, ať z toho nemám prů***

jestli mas nejake bezne auto s beznou barvou, tak dost mozna sli cilene po techto znackach. Pak je placnou na jine auto, stejne jako mas Ty a hura v noci na odlehlou cerpaci stanici...
Ale vzhledem k tomu, ze i to druhe auto prislo o inicialy, tak to snad nebude tenhle pripad. SPZ jeste neni tak k vzteku. Kamaradovi nekdo utrhl sterace a hodil pod auto. Neodnesli si vubec nic, zadne znamky pokusu o vloupani do auta...

Ale jo, ztracená/ukradená SPZ je hodně k vzteku. Obzvláště pokud bydlíš 400km od trvalého bydliště, v podstatě se nemáš normálně jak tam dostat v pracovní den v pracovní době (kromě dovolené) - věř mi, že to k vzteku je. Raději jsem si přední SPZ "padělal", než abych absolvoval vyřizování SPZ v místě přihlášení vozidla.