Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit DirectX 10 a nahradit je DirectX 9?

Zdravím.
V pc mám od začátku, tedy od doby co jsem ho pořídil nainstalované directy "desítky" a já bych je nějak potřeboval změnit na "devítky", protože "nerozjedu" některé programy a chtěl bych Vás poprosit, jestli by jste mi nemohli popsat postup, jak directy odinstalovat a nainstalovat druhé.
Děkuji za případnou odpověď ;-):-D
Změna kategorie, původně: Tipy, triky
Změna předmětu, původně: direct (karel)

Jezis maria...rozmyslas kus ked daco robis?;-)
Ako si tu hlasku mame kuknut, ked je na tvojom disku???
Jezis maria...

Hlasku uploadni na imageshack napriklad, a sem postni len link
Normlane pomaha doinstalovat posledne vydanie DX9 ak je nejaka hra tak blba, ze ho vyslovene silou-mocou vyzaduje.
Normalne tak na Viste fungujem

toto mi to vypisuje:

musim to dat na dvakrat, pac se mi to sem nevleze...

DirectX® 9.0c

Please refer to the DirectX website for further information or localization updates. directx

Q. What is DirectX 9.0c and why do I need it?

A. DirectX 9.0c is a set of sound, video, input and network functions developed by Microsoft®. Call of Duty® 2 utilizes the functions that are included with DirectX 9.0c.

Q. If I don’t have DirectX 9.0c installed when I install Call of Duty 2 , can I install it later?

A. Yes. You will need to manually install it. You will need to download and install the current version of DirectX 9.0c from the Microsoft® DirectX® website: directx

Q. I already have other Windows® 2000/XP games installed on my computer. Will the Microsoft DirectX Installer change my DirectX files?

A. If you already have other Windows 2000/XP games on your computer, chances are you already have a version of DirectX installed. In this case, the Microsoft installer will detect and overwrite any previous versions with DirectX 9.0c. At that point, you will need to restart your computer for the changes to take effect. If, however, you already have DirectX 9.0c installed on your computer, the Microsoft DirectX 9.0c installer will detect it and not overwrite any files. You will not need to restart your computer after installation in order to run Call of Duty 2.

Q. What do I do if the "DirectX Error DirectX has encountered an unrecoverable error. Please check DirectX Help document for possible details." error appears when I attempt to run Call of Duty 2?

A. Make sure you have DirectX 9.0c installed and properly functioning on your machine.

a druhá část:

A. Please make sure that hardware acceleration is set to Full in your display properties as follows:
1. Right click the desktop
2. Select Properties
3. Click the settings tab
4. Click Advanced
5. Click the Troubleshooting tab
6. Verify that the Hardware Acceleration slider is set to Full.

A. Make sure that all DirectX features under the Display Tab in the DirectX Diagnostic Tool are set to Enabled as follows:
1. Click START
2. Click RUN
3. Type "dxdiag" and click OK
4. Click the Display tab of the DirectX Diagnostic tool.
5. Verify that all DirectX features are set to "Enabled".

A. Make sure you have the latest drivers installed from your video card's manufacturer.

Tak si stiahni a nainstaluj ten DX9, na ktory som daval link vcera. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?Fam ilyID=9226a611-62fe-4f61-aba1-914185249413&DisplayL ang=cs

A ovladace na chipset a grafiku (link na ovladace grafiky som daval predchvilou vyssie). Uz si to nainstaloval? Ak nie tak preco nie? Mas nejaky problem stiahnut a spustit exe?
Ak nic nepomoze nainstaluj uplne nacisto WinXP+SP2+ovladace+DX9.0c+hru, ak sam nevies daj to urobit niekomu kto vie nainstalovat Win a DX9.

Do drvivej vacsiny notebookov nemozes dokupit ziadnu grafiku.
Na tej karte co mas by sa to malo aspon spustit (bezat to bude asi dost sekane), 950ka by mala mat HW podporu DX9, ale s istotou ti to asi moc ludi nenapise ptz na takej karte spustat tu hru asi este nikoho nenapadlo.
Mohol by si sem aspon napisat presne chybovu hlasku ktoru to vypisalo (to co si sem vypisal nie je chybova hlaska ale vseobecne hovadiny ktore to vypisalo po chybovej hlaske).
Dobre by bolo aj skusit cistu instalaciu Win+SP2+ovladace, alebo ak mas k tomu recovery CD tak natiahnut cistu instalaciu od vyrobcu, prip. dosinstalovat SP2, a skusit nainstalit len DX9.0c

Inac nechapem moc preco si pisal v otazke o DX10, mam pocit ze pre WinXP nemal byt vobec DX10 len pre Visty, alebo ako to teraz je (?) Nesledujem to v poslednom case, na hry nemam cas ani naladu.

P.S. nainstaloval si tam najnovsie ovladace grafiky na ktore som daval link ("Intel® Graphics Media Accelerator Driver")?