Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrivani grafiky?

Graf. karta:
Grafická karta NVIDIA GeForce 7300 SE (512 MB)

Mam uz tyden problemy s tim ze jakmile spustim nejaky narocnejsi program(hru)tak PC asi po 3 minutach zamrzne...pomaha jen tvrdy restart. Myslim si ze za to muze vysoka teplota grafiky: 76 stupnu C, nevite jestli je to v normalu?

Ted jsem si vzpomněl, když se mi přehrala grafika (jeste s referencnim chladicem) Hral jsem Obliviona a najednou se rozpadl obraz. Chvili byla tma. Spadla hra a vratila se do windows se 16-bit barvami a rozlisenim 640*480. V tu chvili catalisty ukazovali +/- 100 stupnu.

Zkusil bych novy ovladace. Potom bych zapnul neco pro zatizeni grafiky. Napr: 3D mark a sledoval teplotu. Pokud tam je nebude vic, jak 90 tak bych rekl, ze je to v pohode a hledal problem nekde jinde. Zdroj je v pohode? Muze kolisat napeti na +12V. Ram maji sprane napeti? (standard je 1.8V u DDR-II) Ja jen, ze ten problem jsem mel.

Nové ovladače samozřejmě stáhneš na stránce nVidia, mno:

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-u s

Teplota, kterou uvádíš, není směrodatná, použij příště free Everest,
teplota chipu a jádra jsou odlišné věci o případném přetaktování nemluvě.

everest

Zkontroluj větráky, zda se točí nebo aby se netočily úplně pomalu.
Napájení je v pořádku? Pokud ti to mrzne nejen ve hrách,
ale i v aplikacích, tak budeš muset prověřit i paměti (RAM).
Je na to více programů, než spešl RAM kontrolní programy a jejich provoz
bych doporučil kompletní sadu diagnostických programů na CD,
kde spustíš všechno, co potřebuješ - UltimateBoot CD, free:

http://www.sosej.cz/Utility-A-Ovladace/Obnova-A-Opr ava-Dat/Ultimate-Boot-Cd.html

1) Co má grafika za chlazení ? Pasiv/aktiv.
2) Teplota 76°C je teplota jádra ?
3) Teplota je v zátěži nebo ne ?

Nainstaluj nejnovější olvadače, pak si stáhni nějaký benchmark třeba. download.php .
Potom si otevři ovladače v nich monitorování teploty a v okně si pusť ten benchmark. Sleduj teplotu na kolik se dostane, než to spadne pokud bude větší než 100°C tak se ti přehřívá.