Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu nainstalovat na 160 gb sata II hdd windows xp

Můj problém začal koupí Hdd 160gb SATAII.Mám tři měsíce starý počítač 2,6ghz Athlon dual core.Donesl jsem Hdd donesl domů zapojil a zkontroloval v biosu....vše v pořádku at už jsem ho zapojil na sata 1 nebo sata 2..to bylo jen pro kontrolu
Restartoval jsem pc a nastavil boot na dvdmechaniku.
A tím to haslo....neustále se mi ukazuje tato věta:REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY.
hARDDISK JSEM ODVEZL K REKLAMACI A TAM MI HO RYCHLE OTESTOVALI A ŘEKLI ŽE JE V POŘÁDKU A ŽE BYCH NEMĚL MÍT PROBLÉM.
Doslechl jsem se o možnosti že Windows Xp které mám nemají ovladače či co na sata disky,jenomže já mám windows Xp 3x ..každé jiné a všechny jsou SERVICE PACK 2.
Prosím o radu protože jsem bezradný a v biosu nejsem nijak zběhlý....při reklamaci mi řekli že mám v nějakém ,,podmenu" nastavit hdd na první místo jenže já jsem tam nic takového nenašel.Jsem,co se týče těchto věcí,laik.Předem děkuji za rady.Michal

Takže tímto děkuji všem kteří měli snahu mi poradit.Problém jsem vyřešil úplnou náhodou a můžu říc že jsem měl zde 3 pány co počítačema žijou a měli s tím pěkný problém.Bylo vyzkoušeno asi deset různých Windows XP servis pack 2 a nic.Až pak se mi náhodou dostaly do ruky windows Xp servis pack 1..a bingo.Instalace začala a proběhla bez problémů a pak už jen stačilo přeinstalovat na Servis pack 2.
Tímto bych chtěl také říci že jsem již na začátku psal že jsem laik a protože se to tady jmenuje PC PORADNA napsal jsem zde svou žádost o pomoc.Přijde mi nesmyslné jak se tady ozývá kritika na mé zkušenosti..a proč jsem si to nenechal udělat u odborníka...protože jsem na to neměl.Kritiku přijímám v plné výši protože je pravdivá a já se kolem PC opravdu neumím ohánět ale jak už jsem psal přijde mi to nesmyslné když se to zde jmenuje PC PORADNA.A pokud Vás lidi někdo nutí násilím do toho aby jste se zde přihlašovali a radili ostatním kteří na tom nejsou se zkušenostmi tak dobře jako Vy a dávali jim to pěkně najevo tak to je mi líto a možná by stačilo zavolat Policii a sdělit jim svůj problém:i:
A nakonec snad jen že každý z Vás nějak začínal s PC a učil se takže nač ta kritika???A co se týče zapojení..zůstalo tak jak bylo...DVD mechanika...slave..a není až na konci kabelu...a v biosu lasické nastavení 1.místo hdd..2.místo dvd.Stačily mi pouze Windows XP servis pack jedna a klávesa F11 pro vyvolání tabulky odkud chci bootovat.

OMG chlape, ti traja co sa podla teba "do toho rozumeli" boli este blbsi ako ty (to je kompliment pre teba). Ak si myslis ze samotna mechanika v strede kabelu je OK, tak prajem prijemne chvile pri rieseni problemov v buducnosti s prepinanim na PIO mod a inymi problemami s tym zariadenim.

Namiesto vypisovania blbosti o tom aky si urazeny nabuduce napis dostatok podrobnosti (presne aka doska, co je presne ako a kam zapojene, co presne si nastavoval v BIOSe atd) aby sa na to dalo odpovedat, a rob to co bolo poradene a odpovedaj ze co presne si skusil a aky to presne malo efekt, aby sa dalo dalej radit. Alebo si najdi ludi ktori tomu naozaj rozumeju, tych co si si nasiel nemaju o PC ani sajnu.