Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacklý PC

DObrý den, nwm co dělat...Ale mam podezření že mi jedna osoba hackla mé Windows Vista ... Za prvé poslal mi můj screen při práci což je nemožné za druhé se mi přiznal a za 3 přísahal na nějakou kravinu...Takže nevim co dělat pomocte.. :-/ Mou IPkua asi ví když sem mu něco posílal.Kdyžtak nevim jak ho oznámit policii...Díky za všechny rady.

Kolik ti je? Takhle naivně-hloupě-humorný dotaz jsem už dlouho neviděl.
Když ani nenapíšeš, jak jsi připojen do sítě/internetu, jestli používáš nějaký firewall, tak co chceš slyšet?

Za prvé poslal mi můj screen při práci což je nemožné

Když je to nemožné, jakto že ti to poslal?

Ale když 3x přísahal, tak to bude určitě pravda. Místo na policii to běž nahlásit jeho mamince, ať mu naplácá na zadek.

Hacknuti pocitace urcite neni duvod k podani trestniho oznameni. To, ze byl tvuj pocitac hacknut, je jen tvuj problem. Pro podani tresniho oznameni bys musel prokazat, ze ti byla zpusobena skoda v radu tisicu.
Neposilal ti ten tvuj "znamy" nejaky program, ktery jsi na svem pocitaci spoustel?

Zkontroluj si, co se ti spousti po startu pocitace (start / Spustit / MSConfig). Pro kazdy soubor si najdi na internetu, co to je.

Zkontroluj si, zda ti firewall opravdu bezi a co vse v nem mas povolene ve vyjimkach.
Veskere informace o tom, kam se podivat a co nastavit najdes po stisku klavesy F1 v napovede.

Ok, posílal mi pouze screen s koncovkou *png však neúspěšně velikost byla docela malá 243kb poté mi to dal na net odkud sem si to stáhl...Jinak miu nic asi neposílal...,,msconfig" v pořádku až na soubor lxxrcats hledal sem v googlu našel sem jen jak někdo psal do viry.cz svůj log z antiviru ...V bráně firewaal sou tyto výjimky : Bit Comet - a BitTorrent client dále BitLord ( sice je už odinstalovanej ale nevim proč to tam je ) dále bulánci.exe dále clearftp dále FreeCall dále ICQLibary dále ICQLite dále Media Center Extensibility Host dále Microsoft DirectPlay Helper dále samp-server dále Skype.Take a deep breath. dále Vzdálená Pomoc dále Základní Síťové Služby a nakonec Zjištění sítě.Toť vše k otázkám.

trestní oznámení na policii můžeš podávat zhruba asi pokud jsi (mentálně) způsobilý k právním úkonům. čili v 11 se takovými hloupostmi nezabývej.

pravděpodobně jsi mu vykecal svoje admin heslo; nevím jestli na "vzdálenou pomoc", přes kterou se ti nejspíš dostal do pc, funguje účet bez hesla.

ve firewallu máš povolený samý bordel. u všeho máš vědět co to je, jinak to tam nemá co dělat. radši si k tomu někoho zavojej, ať si pro změnu moc neznefunkčníš pc.

ve tvém případě moc nepomůže ani firewall, stejně si v něm naklikáš výjimky pro kdejaký vir.

nakonec: líbí se mi tvůj optimismus, že msconfig je v pořádku :)

Vzdalena pomoc vyžaduje heslo, na účet bez hesla se nepřihlásíš. Pokud je pravda, že mu poslal jeho obrazovku při práci, řekl bych, že jde o nějaký remote admin tool, popř. nějaký lepší keylogger.
To, že to byl obrázek PNG, na to bych se taky moc nespoléhal, takový soubor obrazek.png.exe může být při skrytých koncovkách souborů docela zákeřný...

Vies co, ked si myslis ze mas vsetko vporiadku, tak si nainstaluj nanovo Win, uplne nacisto, plus SP2, plus vsetky zaplaty, a odskrtni si debilne nastavenie "skryvat pripony suborov". Potom to nebudes mat hacknute.
Ak nevies tak to daj niekomu urobit kto je schopny nainstalit Win.

P.S. ak to chces robit inteligentne tak pouzi hijackthis a najdi si ze cim urobil ten screenshot.

milé jojo, změň heslo pro administrátora, a pokud se přihlašuješ svým jménem tak i svoje heslo.
vzdálenou pomoc ve firewallu zakaž.
ten další bordel výjimek, co se mi nechtělo googlit, zvaž co opravdu potřebuješ, jinak tu budeš za týden psát "pomoc, mi někdo smazal disky"

jinak předpokládám že jako 4 z 5 uživatelů máš nerozdělený disk a všechno na c: - dále pak pro nějaké to kradení her či filmů máš tím pádem nasdílený celý systém a veškerá data ]:( proč se tu vlastně vzrušuju...

Jenom drobné upozornění.Místo MSConfig jde docela dobře použít SpyBot a tam v nabídce zobrazit spuštěné programy, služby zakázat to, co nepotřebuje nebo nechce.Kluk dostal lekci a příště už bude uvažovat co má používat a co ne.
Nahodou jsem objevil PNet a mohu říct ,že je výborný.Rád se sem budu vracet .

Škoda, že není starší a že už není povinná vojenská služba (služba vlasti), osobně bych se tam přihlásil a všechny ty fracky bych rovnal do latě...Ti by chcípali ještě 10let po návratu do civilu, ale hlavně by se naučili rozpoznávat "důležité od zbytečností" a byli by samostatní a nebyli by tak rozcapení, jak je to na každým rohu vidět dneska...

Souhlasim, sam to praktikuju. Ne ovsem formou natlaku, ale spis formou ukazat cestu. Tedy u podstatne mladsich nez vojnou povinnych, mam na mysli ted skauty. A ono to funuje. V klackovitem veku uz vetsinou jsou to lide s vlastnim nazorem, schopni se sami rozhodovat a s rozumnym sebevedomim. A maji nelichotive nazory na vrstevniky, "to stado ovci", vedene trendem komercnich televizi, diskotek, alkoholu, koureni.. vse co je in proste musim mit ( asi vsichni vime o kom je rec, jak rika Theseus, je to videt na kazdem rohu ).

Jo, ale na konci, když už je pak posílali domů každej víkend, tak to už nebylo ono. Opušťák musel být za odměnu. Pokud se voják dostal domů pokaždý, tak už to ztratilo motivační smysl a efekt, kdy se chlap naučil žít bez máminy sukně se taky vytratil, když mu matka doma prala trenky a hadry.

Podla mna ak doslo k hacknutiu tak to bolo prave poslanim toho "screenu". Bud exac, ktory tam bol schovany spravil printscreen a poslal to rovno na mail (jednoduchsia forma), alebo instaloval keyloger (mal by vsak zasiahnut UAC u visty nie?) a po case ziskal admin heslo.

čili ten známý byl u tebe, klofal na tvé klávesnici (a možná jsi mu řekl jak jsi přihlášený), potvrdil instalaci nějakého "viru", ty si jsi jistý že msconfig je v pořádku a ve firewalu je přitom povoleno samé svinstvo - a nakonec to nazýváš hacknutím.

jo, zkontroluj si ještě jaké máš uživatelské účty na svém pc: třeba tento pc - pravým myšem spravovat - uživatelé a skupiny - uživatelé.
a příště nepouštěj debily ke své klávesnici.

bim: to s tím zobrazením adresářů na disku c: dělá nějaký javascript, od printscreenu (s příponou .png) se to však dost liší.

Podle mě se jedná o starý vtípek a už nevím, jak přesně ten syntax odkazu byl. Když se na něj kliklo, tak se v okně Internet Exploreru (tzn. trochu odlišné gui než průzkumník) zobrazil obsah disku. Fór byl v tom, že to vypadalo jako odkaz na net, ale přitom sis brouzdal po svých složkách. Neznalého to dokonale zmátlo.
Nevíte někdo ten odkaz? Hledal jsem na google a nic. Asi blbý klíčový slova...
BTW: Jojo86, pošli ten odkaz, kam ti uložila ta osoba ten "screen"?