Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbuntu 7.10 nechce se rozjet grafické prostředí

Dobrý den, měl jsem xbuntu 7,4 gnu/linux a vše bylo téměř v pořádku, po přechodu na verzi 7.10 se mi nespustí grafické prostředí, při bootování, se zapíše error něco s xorg.conf.
Zkoušel jsem nějaké postupy, ale zatím mio nic nepomohlo, děkuji za pomoc.

Xbuntu je operační systém, nebo ne?
Změna kategorie, původně: Software (host)

no našel jsem podobný výpis co mi to hodí... takhle nějak to je..
Release Date: 19 Aprol 2007
X Protocol Version 11, Revision 0, Release 1.3
Build Operating System: Linux Ubuntu (xorg-server 2:1.3.0.0.dfsg-12ubuntu0)
Current Operatin System: Linux vasa-laptop 2.6.22-14-306 #1 Sun Oct 14 22:36:54
GMT 2007 1606
Build Date: 29 September 2007
Before reporting problems, check wiki.x.org
to make sure that you have the latest version.
Module Loader present
Markers: (--) probed, (##) fromconfig file, (##) default setting,
(++) from command line, ( ) notice, (II) informational,
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (77) unknow,
(==) Log file: "/war/log/Xorg.0.log", Time Sat Oct 20 19:02:53 2007
(==) Using config file: "/ect/X11/xorg.conf"
(EE) No devices detected.

Fatal server error:
no screens found
XIO: fatal IO error 104 (Connection reset by peer) on X server ":0.0"
after 0 requests (O known processed) with 0 events remaining.
xauth: error in locking authority file /home/vasa/.Xauthority

bud si nainstaluj ovladace pre nvidiu cez aptitude , alebo synaptic , alebo pouzi generic ovladace , ak su nainstalovane , tak si uprav xorg.conf , v sekcii "Device" prepis nv => nvidia a uloz , predtym si zalohuj xorg.conf (pre istotu) , alebo skus

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg