Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení počítačů netrvale

dobrý den jsem laik na propojování počítačů, ale mám dva, které bych chtěl jednou za čas spojit a zas na dlouhou chvíli nechat odpojené od sítě, ale moc jsem nepochopil, http://pc.poradna.net/question/view/81368-propojeni -dvou-pocitacu
jestli to jeden z obou počítačů "pochopí", že je napojen a také jestli musím udávat stejnou IP , která je na tom příspěvku to je snad vše díky;-)

chceš je mít občas spojené mezi sebou, nebo mají taky přistupovat na internet či jinam třeba do kancelářské sítě?
pak by nestačilo odpojování kabelu, ale přimapoval by sis a zas odpojil jen protější disk podle potřeby.
připojovací/odpojovací batka:

echo off
REM funguje ve Win XP Pro, vypnuto jednoduche sdileni!
 set abc=X:
 set IP=192.168.1.12
 set disk=sdileny
 set jmeno=uzivatel
 set heslo=xxx
 if not "%1"=="" set heslo=%1
:ODPOJ
 if exist %abc%\*.* net use %disk% /delete
 goto END
:TEST
 ping -n 1 %IP%
 if errorlevel 1 echo Sit neni dostupna && pause && goto END
:MAPUJ
 net use %disk% \\%IP%\%disk% %heslo% /user:%jmeno% /persistent:no
 if errorlevel 1 echo Je to rozbity... && pause
:END

batku použiješ na obou pc na vzájemné připojování. na začátku si v nich změníš proměnné "set" podle potřeby:
- zvolíš písmeno pod kterým se bude síťová jednotka připojovat,
- ip_adresa protějšího pc,
- název jeho disku pro sdílení,
- jméno a heslo uživatele pro sdílení (buď protějšího uživatele, nebo máte univerzální sdílecí účet, kterému jdou nastavit konkrétní práva k sdílenému adresáři/disku). pokud není heslo v batce zadáno, příkaz net use se na něj zeptá. heslo jde taky zadat nepovinně jako parametr za batku při spuštění, třeba do zástupce:

moje_batka.bat heslo

jak na nastavení sítě buď MM_tankův odkaz, nebo jsme to řešili tady

vzdálený disk jsem zvyklý si mapovat podle potřeby batkou, nikdy ne procházením ikony okolní pc - kromě zdržování windows vyhledáváním disků v síti tam ty pc vždy nemusí být vidět, nebo stejně potřebují heslo pro přístup k síťovému disku - pokud je síť normálně nastavená.

ano je to tak že to má být : jdnou spojené s jedním počítačem( jen hry), později odpojeno a poté připojeno k internetua prosím je to asi mnou ale tu batku sem vubec nepochopil je to hlavně na hry mezi těm dvouma počítačema tak jestli jste ještě nevybuchli vztekem že sem to nepochopil tak mi to please vysvětlete díky

No když ten počítač máš připojený k internetu přes ethernet kabel tak si opiš nastavení -ty čísilka adresa ip, maska, brána, dns1 a dns2 viz obrázky. Možná tam máš nastavená že je se to nastaví automaticky přes dhcp -to potom nemusíš nastavovat nic.

Když přijde kámoš odpojíš kabel od internetu z počítače, koupíš si křížený kabel /pro propropojení dvou pc/ a nastavíš ty čísilka podle toho odkazu co sem dal nebo podle jiných co tu máš. Křížený kabel si nebudeš kupovat pokud máš tzv. switch. Až to rozpojíte zase si ten počítač nastavíš na internet.

Abys to nemusel pořád nastavovat ručně jsou na to programu /netswitch/ ale to až v tom budeš mít praxi.

Nevím přes co máš ten internet možná máš krabičku do který by se jen zastrčil kabel a jel by internet na dvou počítačích. Možná by při častějším připojení bylo dobré tu krabičku -router - koupit cca 1000-1200kč

pokud jsi připojení k internetu nenastavoval ty, dej: start - spustit - cmd.exe

ipconfig -all

ve výsledku buď uvidíš povolený protokol dhcp, nebo ne (můžeš ten výpis označit myší, enterem kopnout do schránky a vložit sem).
nejlepší pro občasné připojování druhého pc je mít doma k dispozici router, který ti přidělí nové ip adresy. zároveň však může filtrovat připojování některých protokolů (přesněji - připojení na porty) směrem ven na internet, mezi tvými počítači nefiltruje nic.
buď ti toto zapojení bude vyhovovat (ukáže se v praxi), nebo bys používal router jen kvůli občasnému připojení druhého pc, ale pokud teď nemáš DHCP připojení, pak budeš muset zařídit přepínání IP adres s routrem/bez (řeší se softwarově).
čili napiš jestli už máš nějaký routřík v bytě, případně ten výpis tcp/ip konfigurace.

no ono je to tak že já mám notebook a k internetu se připojuji buĎTO PŘES WI-FI NEBO přes modem, taky mám vistu a nemusel jsem instalovat nic aby mi šel net, ale v úterý si tam dám XP ...

nepíšeš kde (doma/ve škole/v kavárně?) se připojuješ přes wifi a k jakému provideru nebo wifirouteru. a jak se k tobě přes wifi připojí ten druhý pc - na hry bude lepší propojení kabelem, ať už kříženým kabelem nebo přes router s lan výstupy.
taky nepíšeš přes jaký modem se to připojuješ - adsl? kabelový? má lan výstup nebo usb?
bez informací je těžko tu cokoli psát.

no ono je to tak že já mám notebook a k internetu se připojuji buĎTO PŘES WI-FI NEBO přes modem, taky mám vistu a nemusel jsem instalovat nic aby mi šel net, ale v úterý si tam dám XP, takže nevím jestli tím něco nezmrším...