Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet O2

Dobrý den,
mám internet o2 adsl 4Mbit/500kb(zhruba).Jde o to,že už jsem překročil limit a zaplo se fup.
O záhadosti zapínání a vypínání fup u o2 ,tady ale nebudu mluvit.Potřebuji poradit zda se nedá najít nějaký jiný,relativně rychlý způsob surfování,než bude fup vypnuto.

Děkuji za rady a příjemný večer

PS:Ještě bych se chtěl zeptat,který poskytovatel internetu je na českém trhu asi nejlepší v poměru cena/výkon(RYCHLOST STAHOVÁNÍ,OMEZENÍ DAT)

Taky mám na O2 svůj názor: relativně dost spolehlivý provider se špatnou technickou podporou (velmi zdlouhavé protelefonovávání se na vyšší levely). Kvůli nutnosti mít telefonní číslo u nich jsou dost drahý. Nepostřehl jsem, že by špatně počítali FUP. Btw, limit se dá přikupovat pomocí jakýchsi databalíčků, nebo se dá objednat dokonce neomezený limit do konce měsíce. Dělá se to přes Moje Konto.

no, to bych právě neřekl. Ono je třeba jen vědět, jak se rychle probojovat přes první linii helpdesku. Pak už je to OK (a má vlastní zkušenost je ta, že to je lepší než u konkurence). Jinak další zkušenost: O2 vs. GTS DSL je jasně ve prospěch O2, GTS výpadky co týden, prostě Bangladéš..

ad FUP: O2 počítá spíš míň než víc, nepočítají se data uvnitř sítí O2. Co mám počitadla na routeru (vnstat a vlastní iptables tabulku), tak to tak vychází.

ad dokupování dat: nevím, sice to existuje, ale user.iol.cz jede "na 100%" velmi sporadicky. Nikdy jsem to navíc nepotřeboval (6Mbit verze DSL, připojeno cca 10PC - jsme velká rodina :-D) a do limitu se pokaždé vlezl (snad jen jednou mi to "řízlo" poslední den).

Taky jsem měl problém s Moje Konto, nešel dokupovat limit, což bylo dost omezující. Oplatil jsem jim to dvojnásobně, reklamoval jsem omylem dva měsíce místo jednoho... a oni to přijali :)). Díky tomu, že jsem si opravdu myslel, že to byli dva měsíce, jsem působil do telefonu dost přesvědčivě, takové malé sociální inženýrství :-).

Máš pravdu, spolehlivý, bez poruch ale co se týče dat v sekci "moje konto", tento měsíc jsem měl asi smůlu.Ráno jsem si přikoupil 5GB a druhý den ráno jsem měl dle počítadla/o2/ 5 GB vybráno. Moc se mi to nezdá, volal jsem na podporu zda-li mi to mohou nějak přeměřit, no předali to technické službě a za celý týden nic, nikdo se neozval. Tak nevím, nepůsobí to na mne moc dobrým dojmem, zvláště proto že tento měsíc jsem dle /o2/ vybral 30GB!!! Přikupoval jsem si 5GB tento měsíc 4x!!Na pc sedím jenom já.:.(

add. P.S.

za cca 7 stovek kabel od UPC petimego down/pul mego up.
datovy strop a tzv. FUP tam neni*.

Odeslaná data: 1.83 GB
Přijatá data: 27.42 GB
muj bezny prumer - nic si nedokupuju,nic nehlidam

-----
* fup bude uplatnovan individualne - predpokladam pokud by nekdo tahal stovky giga
---
pokud mas moznost zkus upc

nie, ak ti provider obmedzi rychlost tak s tym nejde robit nic, okrem:
a) presvedcit providera aby to zas zrychlil (dokupenie datoveho objemu ak to umoznuje apod)
b) pouzit iny sposob pripojenia (u suseda, inet cafe :)
c) vyckat do konca mesiaca kym zacne nove "FUP obdobie".

Inac ja som momentalne pripojeny cez dialup (ca. 38kbps) ptz tu kde zrovna som nic ine nemam a da sa s tym normalne browsovat, tak nechapem co tolko browsujes ze ti tak surne treba vyssiu rychlost. Inac nechapem ani jak moze niekto mesacne stahovat desiatky GB, ked nestahuje nejake nelegalne hovadiny.

Co tazatel provedl tak strašnýho, že se do něj tak pouštíš? Řekl bych, že se slušně zeptal, upřesňuje svůj dotaz, chová se dobře. Takle se bojim, aby neutekl někam na Warforum, kde mu samozřejmě hned poradí nějakej ten DreamCatcher Tracker (přesný název nevim).

Jo, udělal si tím něco. Sám ze sebe si udělal...

To jsem nepostřehl.